Krievijas rallijreidu čempionāts atkal noslēgsies Jēkabpilī

31-Latvian Baja 2013_Day 2_14.09.2013 016

Piekto gadu pēc kārtas, 13. un 14.septembrī Latvijā tiks aizvadīts Krievijas rallijreidu čempionāta noslēguma posms, kas jau otro gadu risināsies ar nosaukumu „Latvian Baja” (iepriekš „Rīga Baja”). Sacensības risināsies Jēkabpils apkārtnē.

Paredzams, ka „Latvian Baja 2014” dalību ņems aptuveni 30 ekipāžas, taču galīgais dalībnieku sastāvs kļūs zināms tikai īsi pirms starta. Divās sacensību dienās sportistiem būs jāveic ap 600 kilometru kopējā distance, bet ātrumposmu kopgarums būs aptuveni 400 km. Sacensību trase stiepsies Sēlpils, Viesītes un Krustpils pagastu teritorijā, bet oficiālā atklāšanas ceremonija, simboliskais starts un sacensību noslēgums notiks Jēkabpilī.

Kā ierasts, sacensībās startēs arī Latvijas komanda RE Autoclub, kuras sastāvā būs pazīstamie Somijas piloti Tapio Suominens un Jouni Ampuja. Tāpat zem Re Autoclub karoga startēs arī ar komandu ilggadēju sadarbību uzturošā krievu ekipāža Aleksandrs Terentjevs/Aleksejs Berkuts, kuru skaļākais šāgada panākums ir izcīnītā 1.vieta T2 grupā Pasaules kausa (PK) posmā Italian Baja.

Uz starta, protams, izies arī pēdējo gadu Krievijas čempionāta veiksmīgākais pilots un aktuālais čempions absolūtajā vērtējumā un T1 klasē Vladimirs Vasiļjevs. Viņš pašlaik ir līderis arī šāgada čempionātā, jo uzvarējis trīs pirmos posmus, bet nupat aizvadītajā 4.posmā Baltkrievijā (22.-23.augusts) nepiedalījās un viņam pietuvojies Belarus Baja uzvarētājs Dmitrijs Ivļevs.

Vladimirs Vasiļjevs

Vladimirs Vasiļjevs pērn “Latvian Baja 2013″ laikā

Baltkrieviju Vasiļjevs visticamāk izlaida dēļ dalības PK posmā Baja Poland (28.-31.augusts), taču tur veiksme gāja secen. Piebildīsim gan, ka Vasiļjevs pēc astoņiem aizvadītiem PK posmiem tik un tā ir šī prestižā seriāla līderis.

Sacensību rīkotāji RE Autoclub ziņo, ka Jēkabpilī startēs ekipāžas ne tikai no Krievijas, bet arī no Kazahstānas un Baltkrievijas.

Diemžēl pēdējos gados uz starta šājās nu jau vienīgajās nopietnajās rallijreidu sacensībās Latvijā reti parādās kāds Latvijas braucējs. Kādreiz tālu aiz robežām pazīstamā „OSCar” braucēju saime šķiet ir pilnīgi izšķīdusi. Pērn Latvian Baja bija redzams tikai viens Ogrē būvētais prototips ar Tomu Brantu, kurš finišu nesasniedza.

Starts 13.septembrī plkst.10.00 paredzēts Jēkabpils Vecpilsētas laukumā. Savukārt svinīgā apbalvošana turpat ir paredzēta 14.septembrī pl.19.00.

Rīkotāji brīdina, ka vietējiem iedzīvotājiem jāvērš uzmanība, ka sacensību norises dēļ 13. un 14.septembrī Sēlpils, Viesītes un Krustpils apkaimē būs slēgti atsevišķi ceļi.