Krišjānis Caune centīsies iegūt „Monte-Carlo Historique 2013” rallija trofeju

Monte_carlo_official_Caune

Daudzkārtējā Latvijas rallija čempiona Ivara Caunes dēls, autosportists Krišjānis Caune janvāra beigās, dosies uz Franciju, lai piedalītos slavenajā „Monte-Carlo Historique 2013” rallijā. Pārstāvot „Russo Baltic Racing” komandu, Krišjānis startēs kā stūrmanis ekipāžā kopā ar Krievijas pilotu Iļju Kašinu.

Ekipāža Kašins/Caune rallijā dosies ar 1970.gada „Jaguar Type E” automašīnu. Kamēr Krišjānim šī būs gan pirmā reize „Monte-Carlo Historique” sacensībās, gan pirmā reize ar šāda veida auto, tikmēr viņa pilots, Iļja Kašins, vēsturiskajā rallijā startēs jau otro gadu pēc kārtas. Turklāt, pagājušajā gadā Iļja kopā ar mūsus rallistu Raimondu Strokšu stūrmaņa krēslā izcīnīja uzvaru savā klasē.

„No šī piedāvājuma man bija grūti atteikties. Mērķis komandai ir ļoti augsts, līdz ar to arī mana atbildība ir liela. Esmu gatavs šim izaicinājumam, un jau šobrīd strādāju pie tā, lai varētu komandai dot pēc iespējas lielāku guvumu. Būšu lepns, ja izdosies savā sportista CV pievienot ierakstu arī ar šo sacensību finišu”, komentē Krišjānis.

„AutMedia.lv” piebilst, ka

Krišjāņa Caunes kontā jau ir finišs Dakaras rallijreidā

2004.gadā, kad šīs slavenās sacīkstes vēl notika Āfrikā. Toreiz – Latvijas autobraucēju Dakaras debijas reizē – Krišjānis kopā ar pašreizējo Latvijas Automobiļu federācijas prezidentu Jāni Nagli finišu sasniedza 77.vietā.

„Monte-Carlo Historique 2013” rallijā šobrīd ir pieteikušās 314 ekipāžas no 26 dažādām valstīm. Sacensībās bez Kašina/Caunes piedalīsies arī vairākas citas ekipāžas ar braucējiem no Latvijas. Interesanti, ka šogad vēsturiskajā rallijā startēs arī 9-kārtējais Pasaules čempions rallijā – leģendārā Sebastjena Loeba stūrmanis – Daniels Elena.

„Monte-Carlo Historique 2013” rallijs norisināsies no 25.janvāra līdz 1.februārim.