Kulhārds kļūst par čempionu čempionu

Race Of Champions

Šoreiz tradicionālais sezonas noslēguma turnīrs „Race of Champions” (ROC) norisinājās tālajā Barbadosā. Finālā, spēkojoties ar „Mercedes” F1 komandas rezerves pilotu Paskālu Vērleinu, uzvaru izcīnīja britu autosporta veterāns Deivids Kulhārds.

Aizvadītajās čempionu sacīkstēs piedalījās 15 dažāda spožuma piloti no visiem pasaules reģioniem. Tostarp atkal klāt bija Lemānas 24 stundu maratonsacīkšu četrkārtējais uzvarētājs Toms Kristensens, autorallija un rallijkosa pasaules čempions Peters Solbergs, šāgada Indianopoles 500 jūdžu sacīkstes uzvarētājs Raiens Hanters-Riejs, WTCC čempions Hosē Marija Lopess, NASCAR čempions Kērts Bušs, iepriekšējā „ROC” uzvarētājs, F1 pilots Romēns Grožāns, F3 čempions Estebans Osons, „Williams” F1 komandas testpilote Sjūzija Volfa un citi.

Tom Kristensen in the Euro NASCAR

Pirmajā sacensību šova dienā tradicionāli notika Nāciju kausa izcīņa. Tajā šogad uzvarēja apvienotā Skandināvijas komanda, kurā startēja norvēģis Solbergs un dānis Kristensens. Taču sacīkšu galvenais notikums bija čempionu individuālā spēkošanās. Savā pusfinālā Kulhārds pārspēja seškārtējo Austrālijas „V8 Supercar” čempionu Džeimiju Vincapu, savukārt Vērleins bija izveicīgāks par F3 čempionu Estebanu Osonu. Bet finālbraucienā, kā jau sākumā minēts, spožu uzvaru izcīnīja Kulhārds.

Šī bija britu pilota pirmā uzvara,

lai gan viņš ir regulārs „Race of Champions” dalībnieks. 2008. gadā, kad sacīkste notika Francijā, Bersī stadionā, viņam izdevās kvalificēties finālam, taču izšķirošajā cīņā viņu uzveica rallija lielmeistars Sebastjens Lēbs.

Šī bija britu pilota pirmā uzvara, lai gan viņš ir regulārs „Race of Champions” dalībnieks. 2008. gadā, kad sacīkste notika Francijā, Bersī stadionā, viņam izdevās kvalificēties finālam, taču izšķirošajā cīņā viņu uzveica rallija lielmeistars Sebastjens Lēbs.

Roc_1

„Race of Champions” tradīcijas pamatlicēja ir slavenā franču rallija pilote Mišela Mutona. Tā aizsākās 80-to gadu vidū. Pēc aktīvās autosporta sezonas noslēguma viņa aicināja savus draugus autosportistus izbraukumā uz Kanāriju salām, uz „sportisku pikniku”. Tur atraktīvās sacensībās vietējā rallijkrosa trasē, visiem braucot ar identiskām mašīnām, bagijiem un citādiem dīvainiem sporta auto, tika noskaidrots labākais no labākajiem. Šāda pasaules autosporta spīdekļu izklaide piesaistīja aizvien lielāku publikas uzmanību, tādēļ drīz vien pasākumu pārņēma veikli menedžeri. Sacensības tika pārceltas uz milzu stadioniem, tuvāk maksātspējīgai publikai un no piknika pārtapa par lielu spožāko dažādu motoru sporta disciplīnu pārstāvju piedalīšanos.