„Kurzemē” ātrākais Aleksejs Lukjaņuks

Kurzeme_1

Piektien un sestdien (29., 30. 08.) Liepājas apriņķa ceļos norisinājās tradicionālais vasaras nogales rallijs “Kurzeme”, kurā uzvaru izcīnīja latviešu līdzjutējiem jau labi pazīstamais azartiskais krievu braucējs Aleksejs Lukjaņuks ar “Mitsubishi Lancer”.

Otro vietu sacensību noslēgumā visai negaidīti izrāva igaunis Markuss Abrams, bet uz goda pjedestāla trešā pakāpiena stājās Mārcis Ķenavs, kam finišā līdz sudraba godalgai pietrūka tikai 1,16 sekundes.

Interesanti, ka Abrams un Ķenavs tikai pēdējā ātrumposmā apsteidza līdz tam otrajā pozīcijā esošo Jāni Vorobjovu, kurš bija līderis pēc piektdien aizvadītās rallija pirmās dienas.

Sestdien uz brīdi sacīkšu līdera lomu paguva pārņemt Igaunijas pilots Sīms Plangi, taču vēlāk viņa mašīnu piemeklēja tehniskas ķibeles, kā rezultātā no turpmākas cīņas nācās izstāties.

Kurzeme_3

Savukārt 2WD klasē pārliecinoši labākie bija Andis Neikšāns/Aivis Aizsilnieks ar “BMW M3″ spēkratu. Viņi ierindojās salīdzinoši augstajā, 16. vietā absolūtajā vērtējumā. Bet R2 klasē uzvarēja igauņu pilots Sanders Perns ar britu navigatoru Džeimsu Morganu ar “Ford Fiesta” (25. vieta kopvērtējumā) , otrajā vietā atstājot Emīlu Blūmu/Reini Vilsonu (“Honda Civic”). Tikmēr Latvijas čempiona titulu šajā nominācijā jau ir nodrošinājuši Ralfs Sirmacis un Māris Kulšs, kuri šoreiz R2 klases ieskaitē ieņēma visai pieticīgo ceturto vietu.

Lai gan rīkotāju izplatītajā preses ziņojumā norādīts, ka rallijā “Kurzeme” piedalījās 97 ekipāžas, kas pārstāvēja astoņas dažādas valstis – Igauniju, Lietuvu, Krieviju, Ukrainu, Kazahstānu, Monako, Lielbritāniju un Latviju –,

oficiālajā starta sarakstā ir uzskaitītas 72 (neliela nesakritība!).

Un Monako, protams, izklausās ārkārtīgi smalki.., taču patiesībā, ar šīs pundurvalstiņas karogu piesedzies, startēja vienīgi beznodokļu zonā iestūrējušais krievu pilots Aleksejs Mersjanovs. Un, kā jau iepriekš bija paredzams, „Kurzemē” gaužām pieticīga bija latviešu sportistu pārstāvniecība – šajā raibajā kompānijā bija saskaitāmi tikai 18 vietējo sportistu dueti, plus vēl divi stūrmaņi asistēja ārzemju pilotiem.

Kurzeme_2

Rallija „Kurzeme” rezultāti:

  1. Aleksejs Lukjaņuks/Aleksejs Arnautovs (Krievija, „Mitsubishi Lancer”) 55:42,56
  2. Markuss Abrams/Reins Joesārs (Igaunija, „Mitsubishi Lancer”) +42,27
  3. Mārcis Ķenavs/Gatis Cimdiņš („ASRT”, „Mitsubishi Lancer”) +43,43
  4. Jānis Vorobjovs/Andris Mālnieks („Vorobjovs Racing”, „Mitsubishi Lancer”) +50,11
  5. Rolands Murakas/Anderss Otss (Igaunija, „Mitsubishi Lancer”) +59,15
  6. Mārtiņš Svilis/Ivo Pūķis („SKN Sports”, „Ford Fiesta R5”) +1:36,09
  7. Martins Samuitis/Ramūns Saučikovs (Lietuva, „Mitsubishi Lancer”) +2:02,24
  8. Benedikts Vanagas/Greta Germanavičute (Lietuva, „Subaru Impreza”) +2:20,99
  9. Radiks Šaimijevs/Maksims Cvetkovs (Krievija, „Peugeot 207 S2000”) +2:37,08
  10. Ģiedris Notkus/Daiļus Strizans (Lietuva, „Mitsubishi Lancer”) +2:44,80