“Kurzemē” uzvar igauņi

Plangi_1

Jubilejas rallijā “Kurzeme” uzvaru izcīnījusi Igaunijas ekipāža Sīms Plangi/Mareks Sarapū, kuri sacensību vadībā izvirzījās jau sacīkšu pirmajā ātrumposmā, un turpmāk ne uz brīdi neļāva konkurentiem apšaubīt savu pozīciju.

Šī bija jau trešā pēc kārtas “Kurzeme”, kurā ārzemju braucēji atņem mūsējiem uzvaru. Atgādināsim, ka pēdējais, kas bija nopelnījis tiesības Liepājā stāvēt uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena, bija Andis Neikšāns 2012. gadā.

Sīkstākie Plangi sāncenši aizvadītajā rallijā gan bija patlaban ātrākā Latvijas ekipāža Jānis Vorobjovs/Andris Mālnieks. Viņi uzvarēja četros no 12 ātrumposmiem, turklāt abās rallija dienās demonstrēja ļoti stabilu sniegumu.

Finišā Vorobjovs no igauņa atpalika vien 11,34 sekundes.

“Sacensību pirmajā dienā iekrājām labu pārsvaru, ko rallija turpinājumā izdevās noturēt. Protams, braucām ļoti ātri, un vēlos pateikties Jānim Vorobjovam par skaisto cīņu abās rallija dienās,” pēc finiša sacīja rallija uzvarētājs.
Sīms Plangi bija ātrākais sešos ātrumposmos, savukārt divos pēdējos uzvarēja viņa pārstāvētās ASRT komandas vadītājs Mārcis Ķenavs ar stūrmani Gati Cimdiņu. Viņi sacensību pirmo dienu nepabeidza, jo trešajā ātrumposmā avarēja. Naktī automašīna tika salabota, un sestdien Ķenavs atkal atgriezās trasē, kur spēja priecēt līdzjutējus ar ļoti ātru un atraktīvu braukšanu.

Trešo vietu absolūtajā vērtējumā un pirmo LRC1 klasē izcīnīja Jānis Berķis/Edgars Čeporjus, kuri no uzvarētāja atpalika 51,52 sekundes. Jāatzīmē, ka S. Plangi un J. Vorobjovs startēja LRC2 ieskaitē. LRC1 ieskaitē otrajā un trešajā vietā ierindojās attiecīgi Guntis Lielkājis/Vilnis Miķelsons un Staņislavs Travņikovs/Aleksejs Bašmakovs, savukārt uz LRC2 klases goda pjedestāla trešā augstākā pakāpiena stājās Mārtiņš Svilis/Ivo Pūķis, kuri rallija sacīkstēs atgriezās pēc pusgadu ilga pārtraukuma.

Plangi_2

LRC3 klasē, kur sportisti startē ar priekšējās piedziņas automašīnām, uzvarēja ar Latvijas karogu startējošais krievu sportists Nikolajs Grjazins. Viņam visā rallija garumā bija ārkārtīgi sīva spēkošanās ar šo sacensību jaunāko dalībnieku – talantīgo somu braucēju Kalli Rovanperu. Pēc pirmās dienas vadībā bija Rovanpera, taču otrās dienas pirmajā ātrumposmā Grjazinam konkurentu izdevās apsteigt un pārspēt sešos no septiņiem sestdienas posmiem. Finišā Rovanperam gan tikai trešā vieta, jo sacensību noslēgumā viņam garām aizsteidzās arī Emīls Blūms – abus sportistus rallija finišā šķīra mazāk par septiņām sekundēm.

Īsi pirms rallija vienpadsmitā ātrumposma finiša smagu avāriju piedzīvoja Ukrainas ekipāža Jurijs Kočmars/Sergijs Kovals. Sportisti tika nogādāti slimnīcā. Kā liecina mums pieejamā informācija, braucēju veselības stāvoklis ir stabils un viņi atrodas mediķu uzraudzībā.