„Latvian Baja 2013“: Tapio Suominenam neiztur tehnika, Vladimirs Vasiļjevs iegūst visu

31-Latvian Baja 2013_Day 2_14.09.2013 016

Svētdien, 15.septembrī, svinot uzvaru rallijreida „Latvian Baja 2013, kas bija Krievijas čempionāta pēdējais posms, absolūtajā vērtējumā, par šā gada Krievijas rallijreidu čempionu kļuva komandas „Nart Time“ ekipāža Vladimirs Vasiļjevs/Vitālijs Jevtjukovs (G-Force Proto, T1).

Jau dienas pirmājā ātrumposmā „Viesīte” tehnikas ķibele no turpmākās cīņas izsita diezgan stabilo tā brīža līderekipāžu Tapio Suominenu/Marku Hurskainenu (Mitsubishi Pajero, T1), kuri pārstāvēja mājinieku komandu „RE Autoclub”. Sacensību slodzi neizturēja kāda „Pajero” pārnesumkārbas kulises detaļa.

Krievijas čempioni Vladimirs Vasiļjevs (pa kreisi) un Vitālijs Jevtjukovs („Nart-Time“)

Krievijas čempioni Vladimirs Vasiļjevs (pa labi) un Vitālijs Jevtjukovs („Nart-Time“)

Grūti pateikt kādu rezultātu būtu sasniedzis Suominens, taču par sacensību spriedzi arī bez viņa liecina vadošo ekipāžu uzrādītie visai blīvie distances veikšanas laiki. Dienas pirmajā 109 km garajā ātrumposmā otrās vietas ieguvēji Aleksandrs Želudovs/Antons Nikolajevs (Toyota Hilux, T1) no komandas „ProtechMsport Rally Team” Vasiļjevam/Jevtjukovam zaudēja apaļu minūti. Otrajā 90 km garajā „Krustpils“ ātrumposmā minētās ekipāžas apmainījās vietām, bet laika starpība starp tām saruka līdz 34 sekundēm. Arī trešajā 75 km garajā „Madonas“ dopā ātrāks bija Želudova/Nikolajeva duets, taču Vasiļjevs/Jevtjukovs zaudēja tikai 15 sekundes. Visos trīs ātrumposmos trešo labāko laiku sasniedza cita „Nart Time“ ekipāža – Viktors un Anatolijs Voļikovi.

Kā visu sacīksti – arī pēdējā dienā visnotaļ ātri un ļoti stabili brauca Alda un Dairas Vilcānu (Nissan Pathfinder, T1) duets.

Pa ātrumposmiem attiecīgi piektais, ceturtais un vēlreiz ceturtais laiks, kas Krievijas komandu „RUS Sport“ pārstāvošajiem Vilcāniem arī kopvērtējumā „Latvina Baja“ ļāva pabeigt augstajā 4.vietā. Līdz pjedestālam tomēr pietrūka veselas 12 minūtes.

Žēl, ka Vilcāni bija vienīgie no latviešu ekipāžām, kā arī Latvijas komandas pārstāvošajiem, kuri šinīs sacīkstēs sasniedza finišu. Ja ne izlidošana no trases, kas sestdien beidzās ar sapostītu „OSCar“ priekšējo piekari, jādomā, ka augstā vietā būtu finišējusi arī Toma Branta/Mārtiņa Tūtera ekipāža, jo pirms izstāšanās viņi bija priekšā Vilcāniem. Bet tāds nu ir autosports…

Aldis un Daira Vilcāni (RUS Sport)

Aldis un Daira Vilcāni (RUS Sport)

Par sagatavotās distances nebūt ne to vieglāko raksturu savā ziņā liecina tas, ka no 29 startējušām ekipāžām finišēja tikai 15. No galvgaļa braucējiem pēdējā dienā kādā grāvī no veiksmīga finiša atvadījās arī Aleksandrs Ņikoņenko/Konstantīns Mesčerjakovs no „Яровит“ komandas.

T1 grupā par Krievijas čempioniem kļuva līdzšinējie kopvērtējuma līderi Vladimirs Vasiļjevs/Vitālijs Jevtjukovs („Nart-Time“), bet T2 grupā tieši „Latvian Baja“ laikā čempionu titulus sev sarūpēja brāļi Andrejs un Vladimirs Novikovi.

Liktenīgais sestdienas līkums, kurā asacensības beidzās trim ekipāžam (Foto no RE Autoclub)

Liktenīgais sestdienas līkums, kurā asacensības beidzās trim ekipāžam (Foto no RE Autoclub)

Ar pilniem sacensību rezultātiem var iepazīties ŠEIT.