„Latvian Baja 2014” triumfē Ruslans Misikovs, bet trešo vietu izcīna Toms Brants

Latvian Baja 2014 Day 2_14.09.2014 127

Krievijas ekipāža Ruslans Misikovs/Vitālijs Jevthehovs („Nart Time”, BMW X3) rallijreida „Latvian Baja 2014” otrajā dienā saspringtā cīņā spēja nosargāt pirmajā dienā iegūto pārsvaru un izcīnīja uzvaru. Savukārt latviešu ekipāža Aldis un Daira Vilcāni („Avmotorsport”, Nissan pathfinder), kuri atradās otrajā vietā, tehniskas ķibeles dēļ bija spiesti izstāties. Toties uzvarētāju trijniekā iekļuva cita Latvijas ekipāža – Toms Brants/Mārtiņš Tūters, kuri līdz pjedestāla trešajai vietai aizvadīja Ogrē būvēto prototipu „OSCar”.

Rallijreida otrajā dienā sportisti veica trīs ātrumposmus – kopsummā 171 kilometru. Rezultāti rāda, ka cīņa katrā dopā ritēja par sekundēm, taču pēc pirmās dienas izveidojies vietu sadalījums vadošajā četriniekā izmainījās tikai tādēļ, ka jau pirmā ātrumposma sākumā neveiksmi cieta Vilcāni.

Alda vadītais „Pathfinder” trāpīja ar riteni uz trases nokļuvušā prāvā akmenī, kā rezultātā tika sabojāta pusass un nācās izstāties.

Vēl jāpiebilst, ka, pēc iepriekš piedzīvotās kūleņošanas, otrajā dienā uz starta neizgāja spēcīgā Tapio Nuominena/Marku Hurskainena ekipāža.

Latvian Baja 2014 Day 2_14.09.2014 131

„Žēl, protams, jo mūsu uzņemtais temps bija ātrāks nekā priekšā braucošajam „BMW”, taču šādas neveiksmes autosportā var piemeklēt ikvienu. Šoreiz mūs…” notikušo komentēja Aldis Vilcāns.

Pirmajā ātrumposmā uzvarēja Misikova ekipāža. Otrie bija Aleksandrs Želudovs/Andrejs Rudņickis („Protechmsport”, Toyota Hilux), bet trešie Juoni Ampuija/Jirko Kalliolepo („RE Autoclub”, Mitsubishi Pajero). 58 kilometros pirmo vietu no trešās šķīra 41 sekunde. Mūsu Brants/Tūters finišēja ar ceturto rezultātu.

Latvian Baja 2014 Day 2_14.09.2014 128

Piebildīsim, ka otrais un trešais ātrumposms bija pirmā atkārtojums. Otrajā ātrāko trijnieks bija nemainīgs, tikai Ampuijas ekipāža ar Misikova ekipāžu samainījās vietām. Brants pilika sestais, taču otrais trijnieks, tāpat kā pirmais, ‘sabrauca vienā minūtē’ un kopvērtējuma vietu sadalījums augšgalā nemainījās.

Latvian Baja 2014 Day 2_14.09.2014 150

Arī trešo ātrumposmu uzvarēja Ampuija, taču Misikovs vairāk kā pussimts kilometros bija tikai 2 sekundes lēnāks, bet trešais palika Želudovs. Brants tikai septītais, taču tas bija pietiekoši, lai nosargātu trešo vietu kopvērtējumā.

Rallijreida kopvērtējumā Misikovs/Jevtjehovs apsteidza Ampuiju/Kalliolepo par 2 minūtēm un 18 sekundēm. Trešo vietu izcīnījušie Brants/Tūters no otrās vietas atpalika gandrīz septiņas minūtes, bet bija par 41 sekundi ātrāki kā aiz pjedestāla palikušie Maksims Kirpiļovs/Antons Nikolajevs (Nissan Pick Up). T2 grupas ieskaitē uzvarēja Aleksandrs Terentjevs/Aleksejs Berkuts („RE Autoclub”, Ford F-150), kuri absolūti bija astotie. Savukārt, R grupā trijniekā iekļuva uzreiz trīs latvieši. Māris Vilcāns pārī ar Krievijas stūrmani Vladimiru Makarenko („AVmotorsport”, Mitsubishi Pajero) izcīnīja uzvaru (absolūti 9.rezultāts, bet trešo vietu ieņēma Andris un Krists Feldmaņi (Mitsubishi Pajero).

Ar sacensību pilniem rezultātiem var iepazīties ŠEIT.