„Latvian Baja” pēc pirmās dienas vadībā krievu pilots Misikovs, mūsu Vilcāns otrais

1-Latvian Baja 2014_13.09.2014 Day 1

Viesītes apkaimē un Salas novadā ar pirmajiem trijiem ātrumposmiem sestdien, 13.septembrī aizvadīta Krievijas rallijreidu čempionāta noslēguma posma „Latvian Baja” pirmā sacensību diena. Vadībā ir izvirzījies Krievijas duets Ruslans Misikovs/Vitālijs Jevtjehovs (BMW X3, T1) no komandas „Nart Time”. Iepriecinoši, ka nākamie aiz līderiem ir latvieši Aldis un Daira Vilcāni (Nissan Pathfinder, T1) no „AVmotorsport”.

Uzreiz jābilst, ka sacensību rīkotāji iepriekš paziņojumos presei maldinājuši, ka „Latvian Baja” startēs Krievijas aktuālais čempions un šā gada FIA Pasaules kausa pašreizējais līderis Vladimirs Vasiļjejs. Kā „AutoMedia.lv” pavēstīja Vasiļjeva stūrmanis Konstantīns Žiļcovs, kurš uz Latviju tomēr atbraucis, bet kā līdzjutējs, pēc Baja Poland piedzīvotās avārijas Vasiļjevs vēl ārstējas un bijis zināms ,ka starts Jēkabpilī tādēļ atcelts.

Konstantīnam Žiļcovam šoreiz iznācis uz kolēģu sniegumu palūkoties no malas

Konstantīnam Žiļcovam šoreiz iznācis uz kolēģu sniegumu palūkoties no malas

No pieteiktajiem dalībniekiem nav ieradušās vēl vairākas ekipāžas, tostarp „Yarovit” komanda ar saviem „Crossover”. Gala rezultātā uz starta izgāja tikai 22 mašīnas un, ja nepiedalītos vairākas Latvijas ekipāžas, kas Krievijas čempionātā nepiedalās, šis kaimiņvalsts mačs izskatītos visai ‘papluinīts’.

Iesildīšanās Super Special (SSS, 4 km) uzvarēja pazīstamie Somijas sportisti Tapio Suominens/Marku Hurskainens (Mitsubishi Pajero, T1),

kuri pārstāv „RE Autoclub”.

Ar vienādu rezultātu, atpaliekot no somiem 3 sekundes, finišēja Krievijas čempionāta TOP grupas ekipāžas Aleksandrs Želudovs/Andrejs Rudņickis (Toyota Hilux, T1, „Protechmsport”) un Misikovs/Jevtjehovs. Ceturtie ar vēl 3 sekunžu deficītu bija Vilcāni, bet ātrāko sešinieku, palaižot priekšā otru Somijas ekipāžu Juoni Ampuiju/Jirko Kalliolepo (Mitsubishi Pajero, T1, „RE Autoclub”), noslēdza cita latviešu ekipāža Toms Brants/Mārtiņš Tūters ar „OSCar”. Māris Vilcāns ar krievu stūrmani Vladimiru Makarenko (Mitsubishi Pajero, R, „Avmotorsport”) uzrādīja 11 rezultātu, bet Andri un Kristu Feldmaņus pievīla „Pajero” elektrosistēma un viņi distanci patstāvīgi beigt nespēja. Savukārt pēdējā brīdī pietektie Reinis Trūps/Māris Baumanis uzrādīja priekšpēdējo rezultātu no finišējušajiem.

Aleksandrs Želudovs/Andrejs Rudņickis

Aleksandrs Želudovs/Andrejs Rudņickis

Pirmajā garajā (109 km) – Special Stage 2 (SS) atzīstamu ātrumu nodemonstrēja Vilcāni un par 14 sekundēm apsteidza Misikova ekipāžu, bet trešo vietu ar sekundes pārsvaru pār Želudova ekipāžu ieņēma Brants/Tūters. Abas pēdējās ekipāžas līderim gan zaudēja jau gandrīz divas minūtes. Savukārt ātrie  somu braucēji ‘iedzīvojās  piedzīvojumos’, jo Suominens jau ātrumposma pirmajā daļā pamanījās izlidot no trases un, lai tgrieztos tajā, bija nepieciešama Ampuijas ekipāžas palīdzība. Attiecīgi – laiku zaudēja abas ekipāžas. Souminenam šis incidents maksāja aptuveni pusstundu, bet Ampuijam dažas minūtes, kas neļāva pakāpties augstāk par 5.pozīciju. Šo ātrumposmu nebeidza divas ekipāžas, tostarp Trūps/Baumanis.

Aldis Vilcāns (otrais no labās), pēc Latvijas rallijreidu čempionāta izputēšanas, regulāri startē Krievijā

Aldis Vilcāns (otrais no labās), pēc Latvijas rallijreidu čempionāta izputēšanas, regulāri startē Krievijā

Kā trešais SS sportistiem vēlreiz bija jāveic jau iepriekš izbrauktais 109 km ātrumposms. Nepārspējami tajā izrādījās iepriekš pa ceļmalām izdzīvojušies Suominens/Hurskainens. Somijas braucēju sportiskais niknums izpaudās nepilnas minūtes pārsvarā pār arī lieliski braucošajiem Misikovu/Jevtjehovu, kuri savu SS2 rezultātu uzlaboja vairāk nekā par divām minūtēm un par 13 sekundēm apsteidza Ampuiju/Kalliolepo. Aldis un Daira Vilcāni arī uzlaboja savu iepriekšējo rezultātu, taču palika ceturtie un Ampuijam zaudēja 48 sekundes. Brantam/Tūteram šajā ātrumposmā setais ātrākais laiks, bet Māra Vilcāna un Andra Feldmaņa ekipāžai attiecīgi astotais un vienpadsmitais rezultāts. Ķibeles ar auto degvielas padevi savukārt uz 15.vietu ātrumposmā nobīdīja citādi ātro Želudova ekipāžu.

Tomam Brantam/Mārtiņam Tūteram Krievijas čempionāta posms Latvijas teritorijā ir teju vienīgā piemērotā iespēja gadā izvest "OSCar" piemērotā "pastaigā" pašu mājās

Tomam Brantam/Mārtiņam Tūteram Krievijas čempionāta posms Latvijas teritorijā ir teju vienīgā iespēja izvest “OSCar” piemērotā “pastaigā” pašu mājās

Dienas beigās Misikovam/Jevtjehovam ir 51 sekundes pārsvars pār Vilcāniem, bet trešājā pozīcijā izvirzījušies Ampuija/Kalliolepo, kuri atpaliek vēl par minūti un 31 sekundi. Savukārt ceturtajā vietā esošie Brants/Tūters somiem zaudē divarpus minūtes un ir tikai 5 sekundes priekšā Krievijas duetam Maksimam Kirpiļovam/Antonam Nikolajevam (Nissan Pick Up).

Svētdien, 14.septembrī dalībniekiem jāveic vēl trīs gari ātrumposmi (ap 400 km) un daudz kas var mainīties.

Ar pirmās sacensību dienas pilniem rezultātiem var iepazīties ŠEIT.