Latviešu rallijkrosisti iekaro Norvēģiju

Nitish_nor_1

Spožas uzvaras aizvadītajā nedēļas nogalē Norvēģijas pilsētā Hellā notikušajā pasaules un Eiropas rallijkrosa čempionāta 3. posmā izcīnīja abi Latvijas braucēji – Reinis Nitišs un Jānis Baumanis.

Nitišs “SuperCar” klasē finālbraucienā pārspēja tādas autosporta pasaulē pazīstamas zvaigznes kā rallija pasaules čempionu, vietējās publikas elku Peteru Solbergu un amerikāņu autosportistu un šovmeni Kenu Bloku.

“Tas ir lieliski! Esmu tik laimīgs, ka varētu raudāt… Visos apļus braucu, cik ātri vien varēju un nepieļāvu kļūdas. Turklāt man ļoti palīdzēja atbraukušie Latvijas līdzjutēji,” pēc uzvarēta finālbrauciena emocionālā intervijā televīzijas reportierim atzinās Nitišs.

Nitish_nor_3

Nitišs Norvēģijā aizvadīja ļoti veiksmīgu kvalifikācijas braucienu sēriju. Sestdien pēc pirmajām divām kārtām Reinis bija pirmais, bet svētdien trešajā un ceturtajā braucienā uzrādīja astoto un ceturto labāko rezultātu. Kvalifikācijas kopvērtējumā viņš ieņēma otro vietu, nopelnīdams tiesības pusfinālā startēt no pirmās rindas. Nitišam izdevās uzvarēt savu pusfināla braucienu un tikpat braši ieņemt vietu pirmajā rindā arī fināla startā, līdzās otram favorītam – Solbergam, kuru beigu beigās viņš arī pārspēja par lielu sarūgtinājumu masīvajam norvēģu fanu pulkam.

Pateicoties šai uzvarai,

jaunais latviešu braucējs šobrīd ir kļuvis par pasules čempionāta kopvērtējuma līderi

– viņš par trim punktiem apsteidz Solbergu un par 13 punktiem somu Tomasu Heikinenu.

Tikpat pārliecinoši Norvēģijas posmu Eiropas čempionāta ietvaros “Super1600″ klasē aizvadīja Jānis Baumanis – arī viņam uzvara savā pusfināla braucienā un pēc tam sekojošs triumfs finālā. Izšķirošajā braucienā Jānis par nepilnām divām sekundēm apsteidza tuvāko sekotāju dāni Ulriku Linnemanu.

Eiropas čempionāta kopvērtējumā Baumanis pēc trijiem posmiem ar 47 punktiem tagad dala piekto vietu ar lietuvieti Kasparu Navicki, bet vadībā atrodas krievu pilots Sergejs Zagumennovs.

Rallijkrosa Norvēģijas posma rezultāti

„SuperCar” klase:

 1. Reinis Nitišs (Latvija, „Ford Fiesta”) 4:07,165
 2. Peters Solbergs (Norvēģija, „Citroen DS3”) +0,988
 3. Kens Bloks (ASV, „Ford Fiesta” +3,892
 4. Timurs Timerzjanovs (Krievija, „Peugeot 208”) +5,374
 5. Henings Solbergs (Norvēģija, „Saab 9-3”) +9,875
 6. Timijs Hansens (Zviedrija, „Ford Fiesta”) +43,216

„Super 1600” klase:

 1. Jānis Baumanis (Latvija, „Renault Twingo”) 4:57,925
 2. Ulriks Linnemans (Dānija, „Peugeot 208”) +2,960
 3. Espens Isaksetre (Norvēģija, „Citroen Saxo”) +5,305
 4. Ondžejs Smetana (Čehija, „Ford Fiesta”) +5,883
 5. Sergejs Zagumenovs (Krievija, „Škoda Fabia”) +6,351
 6. Timurs Šigabudinovs (Krievija, „Renault Twingo”) +6,876