Latviešu rallistiem uzvaras “300 Lakes Rally 2014” Lietuvā

300 Lakes Rally 2014_Vorobjovs_k.Andersons

Ar Latvijas rallija ekipāžas Jāņa Vorobjova un Andra Mālnieka (attēlā augšā) uzvaru absolūtajā vērtējumā Lietuvā noslēdzies “300 ezeru” rallijs, kas vienlaicīgi bija arī Latvijas rallija čempionāta (LRČ) sestais posms. Neskatoties uz ļoti trūcīgo Latvijas sportistu pārstāvniecību šajā LR čempionāta posmā, arī priekšpiedziņas mašīnu klasē triumfēja tieši latviešu ekipāža – Emīls Blūms/Reinis Vilsons.

Vorobjovs/Mālnieks (Mitsubishi Lancer Evo X) iesāka ļoti pārliecinoši, jau pirmajā ātrumposmā apteidzot visas spēcīgākās lietuviešu ekipāžas. Pēc nākamajiem diviem ‘dopiem’ vadībā gan ar 2,25 sekunžu pārsvaru izvirzījās lietuviešu titulētā ekipāža Vitauts Šveds/Žilvins Sakalausks (Mitsubishi Lancer Evo X), taču dienas noslēgumā atkal uzvarēja Vorobjovs/Mālnieks un ar 3,22 sekunžu pārvaru atgrieza sev līdera pozīciju. Trešie pēc pirmās dienas palika vēl viena lietuviešu ekipāža Martins Samuitis/Ramūns Šaučikovs (Mitsubishi Lancer Evo X), kuri jau atpalika par gandrīz 18 sekundēm. Vientilta piedziņas automobiļu grupā trešajā vietā tikmēr bija izvirzījusies latviešu Emīla Blūma/Reiņa Vilsona (Honda Civic Type R) ekipāža.

Vorobjova ekipāžas dominance vēl izteiktāk atklājās rallija otrajā dienā,

kad tika uzvarēti pieci no astoņiem “dopiem”, kas finišā deva 55,19 sekunžu pārsvaru pār otrās vietas ieguvējiem  Samuiti/Šaučikovu, bet Šveda ekipāža ar transmisijas defektu bija spiesta izstāties rallija sestajā ātrumposmā. Pēc Šveda izstāšanās trešajā pozīcijā nonāca un līdz pat rallija beigām noturējās cita lietuviešu ekipāža – Ramūns Čapkausks/Tomass Šipkausks (Mitsubishi Lancer Evo IX).

Tikmēr viens pēc otra izstājās Blūma/Vilsona tiešie sāncenši, kuri pēc pirmās dienas bija 2WD klasē  mūsējiem priekšā. Vispirms ar sabeigtu auto piekari izstājās igaunis Martins Volvers, bet vēlāk auto elektroiekārtas bojājuma dēļ ‘kapitulēja’ arī lietuvietis Martins Samsons. Finišā Blūma ekipāža ierindojās visnotaļ augstajā 8.vietā absolūti, bet vienu ‘dopu’ pirms finiša pat bija septītie. Klases konkurencē otro vietu ieņēma cita latviešu ekipāža Ralfs Sirmacis/Māris Kulšs (Ford Fiesta), kuri absolute palika desmitie.

300 Lakes Rally 2014_Blums_k.Andersons

Pēc septītā un līdz pat devītā ‘dopa’ finišam latviešiem pat piederēja viss vadošais 2WD trijnieks, jo trešajā vietā turējās Kaspars Kaņeps Kalniņš/Artūrs Šimins ar “BMW M3”, taču tad viņi no trijnieka atkrita un trešo vietu klasē beigās izcīnīja lietuvieši Justs Tamašausks/ Stass Taraile(Opel Astra).

“300 Lakes Rally 2014” rezultāti

1.Vorobjovs/Mālnieks (4WD)

2.Samuitis/Saučikovs (4WD) +55,19

3.Čapkausks/Šipkausks (4WD) +2:02,61

4.Notks/Strižans (4WD) +2:14,80

5.Bulancevs/Daņilova (4WD) +3:05,08

6.Mihailovs/Kokins (4WD) +4:16,23

7.Mersjanovs/Troškins (4WD) +6:02,56

8.Blūms/Vilsons (2WD) +6:03,67

Sacensību pilni rezultāti ŠEIT