Latvija Eiropas rallija čempionāta kalendārā – vēl trīs gadus

20131016_foto2_Jari Ketomā (foto. Aigars Tīdmanis, go4speed.lv)

Vienošanās starp autorallija Eiropas čempionāta rīkotāju „Eurosport Events” un sacīkšu organizatoru „RA Events”, arī turpmākos trīs gadus Latvijā norisināsies EČ posms.

Mums doto iespēju novērtējusi arī Latvijas valsts, kas sekojošajiem trim gadiem piešķīrusi finansējumu EČ dalības maksas (licences) segšanai.

„Esmu gandarīts, ka gada sākumā ieguldītais darbs, organizējot „Rally Liepāja-Ventspils”, ir bijis rezultatīvs un šodien varu paziņot, ka arī nākamos trīs gadus mēs Latvijā rīkosim čempionāta posmu vienam no ievērojamākajiem rallija seriāliem pasaulē. Mēs augsti novērtējam valsts un pašvaldību atbalstu, tomēr turpinām darbu pie sadarbības partneru piesaistes, bez kuru palīdzības šāda mēroga sacensības nav iedomājamas,” stāsta Rally Liepāja rīkotājs Raimonds Strokšs. „Autosportistu cīņas nākamgad norisināsies Liepājas un Kuldīgas apkārtnē, un Rally Liepāja maršrutā esam ieplānojuši gan klasiskus ātrumposmus, gan pilnīgi jaunus ceļus.”

2014. gada sezonas kalendārā Latvijai paredzēts EČ otrais posms –

„Rally Liepāja” no 31. janvāra līdz 2. februārim norisināsies Kurzemes puses ceļos.

„Liepājai ir senas autosporta tradīcijas un varam būt lepni, ka jau otro gadu pēc kārtas savā pilsētā uzņemsim Eiropas rallija čempionāta posmu. Uzņemt Eiropas līmeņa autobraucējus, protams, būs liels izaicinājums, taču tāpat tas nenoliedzami būs arī nenovērtējams ieguvums, jo ne tikai atvedīs uz Liepāju autosporta entuziastus, bet arī dos iespēju pilsētas vārdam izskanēt Eurosport translācijās 59 pasaules valstīs. Ceru, ka nākamgad plānotais „Rally Liepāja” būs vēl viens pakāpiens tuvāk tam, lai kādudien šeit varētu notikt arī autorallija Pasaules čempionāta posms,” teic Uldis Sesks, Liepājas domes priekšsēdētājs.

„Rally Liepāja” laikā tiks noskaidroti arī Latvijas čempionāta 2014. gada sezonas pirmo divu posmu uzvarētāji. Rallija provizoriskā programma paredz, ka aptuveni 236 km garās sacensības Kurzemes pusē sāksies piektdienas pēcpusdienā, kad autosportisti veiks pirmos četrus ātrumposmus. Sestdien paredzēti pieci posmi, kuru nobeigumā, tiks noskaidroti LČ pirmā posma uzvarētāji. Savukārt svētdien, rallija trešajā dienā paredzēti pieci noslēdzošie ātrumposmi, pēc kuriem sekos gan Eiropas, gan Latvijas rallija čempionāta otrā posma uzvarētāju apbalvošana.