Latvijas autokrosisti uz pjedestāla Eiropas čempionāta posmā Francijā

32-EC_autokross_Seelow_GER_2015

Aizvadītās nedēļas nogalē Jānis Boks un Justs Grencis kāpa uz pjedestāla Eiropas autokrosa čempionāta septītajā posmā, kas notika Sentiņī de Vēras trasē Francijā. Boks sasniedza trešo vietu 47 dalībnieku konkurencē SuperBuggy klasē, bet Grencis guva trešo pozīciju JuniorBuggy cīņā.

Jānis Boks SuperBuggy klasē pēc kvalifikācijas trim braucieniem sasniedza 12. pozīciju, bet savā pusfinālā guva ceturto vietu, kvalificējoties finālam no astotās starta vietas. Finālbraucienā Jānis izmantoja pirmā apļa sadursmes, uzreiz nonākot trešajā pozīcijā aiz vāciešiem Bernda Štūbes un Andre Hinenkampa. Līderu pulkā līdz finišam izmaiņu nebija, un Boks sasniedza trešo vietu. Jānim šis ir otrais pjedestāls šajā sezonā pēc uzvaras pirmajā posmā Vācijā.

Pēc šī panākuma Štūbe izvirzījās čempionāta kopvērtējuma vadībā,

jo iepriekšējais līderis francūzis Tomass Anakleto startēja neveiksmīgi.

SuperBuggy klases finālā iekļuva arī Ervins Grencis, kuram kvalifikācijā un pusfinālā klājās pat labāk nekā Bokam. Pēc kvalifikācijas Ervins bija trešais, arī pusfinālā sasniegta trešā vieta, kas ļāva pārliecinoši iekļūt finālā. Taču fināla trešajā aplī, cīnoties par sesto pozīciju, Grencis izstājās. Šajā klasē cīnījās arī Juris Kuļikovskis, taču viņš finālam nekvalificējās, posmu noslēdzot 18.vietā 47 dalībnieku konkurencē. Mūsu Grencis un Boks kopvērtējumā pēc šī posma ierindojas spēcīgāko desmita lejasgalā.

Justs Grencis JuniorBuggy klasē sasniedza trešo vietu, kas ir viņa otrais pjedestāls Eiropā pēc otrās vietas Ungārijas posmā. Finālā Grencis juniors startēja no septītās pozīcijas. Finālbrauciena lielu daļu veicis piektajā pozīcijā, Justs veica apdzīšanas un sagaidīja konkurentu izstāšanos, paceļoties uz trešo vietu. Posmā šinī klasē uzvarēja čehs Milans Vaneks, bet otro vietu ieguva krievs Timofejs Ovčarovs. Vaneks tādējādi nostiprināja savas līderpozīcijas, bet Ovčarovs jūtami pietuvojās otrajai pozīcijai. Savukārt Grencis pakāpās no 7.vietas uz 5.vietu.

Buggy1600 klasē Andris Kuļikovskis kvalifikāciju noslēdza 18.vietā, bet pusfinālā, izstājoties brauciena pēdējā aplī, palika septītais, divas pozīcijas aiz nepieciešamā vadošā piecinieka, kas kvalificējas finālam. Līdz ar to Andris šo posmu noslēdzis 13.vietā 42 dalībnieku konkurencē. Par uzvarētāju šinī klasē kļuva vācietis Renē Mandels.

Eiropas autokrosa čempionātā atlicis viens posms – pēc nedēļas Itālijā, Madžoras trasē.