Latvijas autosportistiem panākumi starptautiskajās sacensībās

A-cross_2

Lielisku nedēļas nogali aizvadījuši Latvijas autosportisti dažāda līmeņa starptautiskajās sacensībās. Ervins Grencis izcīnīja trešo vietu autokrosa Eiropas čempionāta pēdējā posmā Francijā, Agris Brediks un Artis Baumanis uz tika goda pjedestāla Eiropas „RallycrossChallenge” seriāla sacīkstēs Čehijā, savukārt Mārcis Ķenavs Spānijā guva otro vietu starptautiskās kalnā braukšanas sacensībās.

Autokrosa Eiropas čempionāta Francijas posmā Ervins Grencis (attēlā) aizvadīja lielisku sacīksti. Visupirms viņš guva uzvaras divos kvalifikācijas braucienos, bet trešajā ierindojās trešajā vietā. Šāds sniegums 34 dalībnieku konkurencē ļāva Grencim nokļūt uz starta A fināla otrajā pozīcijā.

Finālā Ervīns cīnījās godam, finišā ierindojoties trešajā pozīcijā cieši aiz bijušajiem Eiropas čempioniem, čehiem Petra Tureka un Ladislava Hanāka. Līdzšinējais augstākais sasniegums Grenča Eiropas karjerā ir sestās vietas pirmajā Francijas sacīkstē sezonas vidū, kā arī Čehijā. Šis panākums ļāva latviešu braucējam kopvērtējumā pacelties uz 12. pozīciju,

kas ir augstākais Latvijas sportistu rezultāts 2014. gada Eiropas čempionātā

(Andris Kuļikovskis sezonu „Buggy 1600” klasē noslēdz 14. vietā).

Savukārt Čehijā Sosnovas trasē aizvadīts Eiropas „RallycrossChallenge” pēdējais posms. Tajā uz starta stājās trīs Latvijas sportisti. Visi sarežģītā cīņā aizvadīja kvalifikācijas braucienus, kuros gan Agrim Bredikam „SuperCar” klasē, gan Artim Baumanim un Reinim Safonovam „Super 1600” klasē izdevās sasniegt labas starta vietas pusfinālos. Brediks savā pusfinālā, startējot no pirmās vietas, izcīnīja uzvaru, pārliecinoši iekļūstot finālā. Finālbrauciens gan sākās ar tehniskām problēmām, jo Agra „Mitsubishi Lancer” bija zudis turbīnas spiediens, kas lielā mērā neļāva cerēt uz augstu vietu finišā. Taču, neraugoties uz to, Bredikam izdevās lielisks starts, pēc kura viņš turējās otrajā vietā, šo pozīciju nosargājot līdz pat finišam. Vienīgais, kam piekāpās Latvijas sportists, bija krievs Romans Stepaņenko, kura tehniku, starp citu, gatavo brāļu Traubergu uzņēmums „TT Motorsport”.

„Super 1600 klasē” gan Baumanis, gan Safonovs katrs savā pusfinālā guva trešo vietu, tādā veidā kvalificējoties finālam. Baumanis no starta nonāca otrajā vietā, sekojot spēcīgajam čeham Jozefam Šustam, bet pēc līdera došanās Džokera aplī Artis uz brīdi pat izvirzījās brauciena vadībā. Tomēr pēc sava Džokera apļa Artis trasē atgriezās, nonākot smagās cīņās ar citiem čehiem – Staņislavu Šustu un Vāclavu Veverku. Beigu beigās abi Šustas svinēja dubultuzvaru, bet Baumanis finišā atbrauca trešais. Turpretim Safonova fināls nebija tik veiksmīgs. Konkurentu agresijas rezultātā Reinis iekļuva divās avārijās, kā rezultātā līdz finišam bija spiests riņķot ar bojātu mašīnu. Finišā viņš tika klasificēts astotajā vietā.

Artis ir rallijkrosa Eiropas čempionātā startējošā Jāņa Baumaņa viens no brāļiem, kurš tikai šogad uzsācis cīņu starptautiskajā arēnā. Sezonas labākais rezultāts gūts NEZ čempionātā, kurā Artis „Super 1600” klasē nopelnījis vicečempiona titulu. Starp citu, vecākais brālis Rihards sestdien Baltijas autokrosa čempionāta posmā Lietuvā guva otro vietu „B600” bagiju klasē, kur aizvadīja savu trešo sacīksti.

Spānijā notikušās kalnā braukšanas sacensībās latviešu jaunais talants Mārcis Ķenavs „ASRT” komandas sastāvā guva otro vietu, pārsteidzot rallija un kalnā braukšanas sporta speciālistus ar lielisku sniegumu.

Dalībniekiem pret kalnu bija jāveic piecu kilometru gara distance pa līkumotu serpentīnu – kopumā 72 pagriezieni. Trases pirmā daļa bija ļoti ātra – maksimālais ātrums sasniedza pat 190 km/h, bet šim lidojumam sekoja ļoti sarežģīta sekcija, kas prasīja labu trases pārzināšanu un meistarību.

Jau ar pirmajiem treniņbraucieniem Ķenavs demonstrēja spīdošu sniegumu, nonākot favorītu pulkā. Sacensību formāts paredzēja trīs braucienus, no kuriem tika vērtēti divi labākie rezultāti. Braucieni noslēdzās ar Ķenava otro vietu gan absolūtajā vērtējumā, gan savā ieskaites grupā. Viņš tikai par sešām sekundēm piekāpās sacīkšu uzvarētājam Danielam Albertam Blaskesam.

Pēc šī panākuma Mārcis vēl nedodas mājās. Tuvākajās nedēļās viņš vēl plānojis aizvadīt sacensības Spānijas rallijsprinta un rallija arēnā.