Latvijas braucējiem neveiksmīgs rallijkrosa posms Francijā

20150906_1_NITISS_©OlsbergsMSE

Francijas pilsētā Loeakā svētdien, 6.septembrī noslēdzās FIA pasaules rallijkrosa čempionāta un Eiropas čempionāta kārtējais posms. Diemžēl Latvijas sportistiem abos seriālos tas beidzies visai neveiksmīgi. Eiropas čempionāta līderis Super1600 klasē Jānis Baumanis bija vienīgais, kurš iekļuva vismaz pusfinālā, bet viņa brālis Artis, kā arī Reinis Nitišs, kurš brauc pasaules čempionāta elites grupā SupeCar klasē bija spiesti pārtraukt cīņu jau pēc kvalifikācijas braucieniem.

Komandas „Set Promotions” sastāvā startējošais Jānis Baumanis četru kvalifikācijas kārtu kopsummā savā klasē 30 braucēju konkurencē uzrādīja septīto punktu summu un kvalificējās pusfinālam, turpretim Artis Baumanis, lai arī pat spēja uzvarēt savu braucienu 4.kvalifikācijā (sestais absolūti) tomēr kopsummā palika aiz ātrāko divpadsmitnieka.

Jānis, jau kvalifikācijas braucienus veicot, sūdzējās ,ka Loeakas trasē viņam traucē „Renault Twingo” jauda, kas šīs trases segumam esot pārlieku liela. Konkurentu mazāk jaudīgās mašīnas tā ‘nespolējot’ un tas šai trasē dodot priekšrocības. Pusfinālā līdz trešajai vietai, kas dod ceļu tālāk uz finālu Jānim pietrūka vien 0,177 sekundes.

Uzvaru finālā Super1600 klasē izcīnīja Dānijas pārstāvis Ulriks Linnemans

(Peugeot 208), kuram tas šosezon bija jau otrais šāds panākums, aiz sevis atstājot francūzi Andrea Dubūru un Krievijas braucēju Timuru Šigabutdinovu (abi Renault Clio).

Iegūtie 13 ieskaites punkti Jānim Baumanim tomēr ļāva saglabāt vadību Eiropa  čempionāta Super1600 klasē, taču tuvākais sekotājs, dānis Ulriks Linnemans tagad atpaliek vairs tikai par deviņiem punktiem, kas nozīmē, ka divos atlikušajos posmos Spānijā un Itālijā Jāni negaida vieglas dienas.

Tikmēr pagalam neveiksmīgs starts pasaules čempionāta SuperCar klasē padevās Reinim Nitišam (Ford Fiesta ST). Augstāko rezultātu 35 dalībnieku konkurencē izdevās uzrādīt otrajā kvalifikācijā, kur viņš sasniedza 12.labāko laiku, bet pārējās trīs kārtās stabili krita ārā no pusfināla pretendentiem. Rezultātā Nitišs Francijā izcīnīja tikai 1 ieskaites punktu un kopvērtējumā atkāpās no sestās uz septīto vietu.

Ceturtajā kvalifikācijā satikās Nitišs un Bakerūds, izcīnot dubultuzvaru, taču šis brauciens kopumā izrādījās visai lēns - absolūti Bakerūds devītais, bet Reinis tikai 16.vietā.

Ceturtajā kvalifikācijā satikās Nitišs un Bakerūds, izcīnot dubultuzvaru, taču šis brauciens kopumā izrādījās visai lēns – absolūti Bakerūds devītais, bet Reinis tikai 16.vietā.

“Pērn Francijas posma finālbraucienā finišēju otrajā vietā un kāpu uz goda pjedestālā, diemžēl šogad izdevās izcīnīt tikai vienu punktu… Visos sacensību braucienos trūka ātrums, un par spīti ieguldītajām pūlēm, tā arī nespējām uzrādīt konkurētspējīgu rezultātu,” vājo sniegumu komentēta Reinis Nitišs.

Piebildīsim, ka Francijā uz starta izgāja arī agrāko gadu Dakaras rallija zvaigzne Žerlēns Čičerī, taču viņš palika vēl daudz tālāk aiz pusfinālu pretendentiem kā Reinis. Nitiša „Olsbergs MSE” komandas biedrs Andreass Bakerūgs (Ford Fiesta ST) gan kvalificējās pusfinālam kā septītais ātrākais, taču arī nespēja iekļūt finālā.

Uzvaru SuperCar finālā izcīnīja kvalifikācijas kārtu kopvērtējuma uzvarētājs zviedrs Timi Hansens

(Peugeot 208, Team Peugeot-Hansen), aiz sevis atstājot titulēto norvēģi Peteru Solbergu (Citroen DS3, SDRX), bet trešo vietu visai negaidīti ieguva franču privātbraucējs Žans-Baptists Dubūrs (Citroen C4).

Deviņu posmu laikā Nitišs iekrājis 123 punktus un čempionāta kopvērtējumā šobrīd ierindojas 7. vietā. Līderpozīcijā ar 219 punktiem atrodas 2014.gada pasaules čempions rallijkrosā Peters Sūlbergs, bet otrajā vietā Francijas posma uzvarētājs Timi Hansens (182 punkti), trešais ir Johans Kristofersons (156 punkti). Reiņa Nitiša komandas biedrs Andreass Bakerūds (152 punkti) atkāpies uz ceturto pozīciju.

Pasaules un Eiropas čempionāta nākamais posms no 18. līdz 20. septembrim norisināsies Spānijas pilsētā Barselonā.