Latvijas rallijreidu komanda „RE Autoclub” sezonu atklās Krievijā

Baja Northern Forest 2013 26

Tradicionāli gada lielākais rallijreidu pasākums „Dakar Rally” tikai nupat kā finišējis, bet jau februāra vidū apvidus ātrumsacīkšu braucēji uzsāks cīņas 2014.gada FIA Pasaules kausa izcīņas seriālā. Pirmais posms – baha* „Russia – Northern Forest” – no 14. līdz 16.februārim norisināsies tepat kaimiņos Sanktpēterburgas apkaimē, vienlaicīgi ar Krievijas čempionāta pirmo posmu.

Dakaras notikumiem sekojušie noteikti ievēroja, ka pēc iepriekšējo deviņu gadu aktivitātēm „Dakar Rally” šogad nebija pārstāvēta neviena Latvijas komanda, jo vienīgais mūsu valsts pārstāvis Māris Saukāns sacensības tālajā Dienvidamerikā stūrmaņa statusā aizvadīja kādas Krievijas komandas sastāvā. Toties

Pasaules kausa izcīņas sākums atkal iezīmējas arī ar mūsu komandu aktivitātēm šīnī motoru sporta veidā.

Komanda „RE Autoclub” ziņo, ka bahā „Russia – Northern Forest” tā būs pārstāvēta ar četrām ekipāžam. Tiesa, ne Latvijas piloti, ne stūrmaņi „RE Autoclub” sastāvā nebūs redzami, jo trīs ekipāžas pārstāv Krieviju, bet viena Somiju. Somi ir Tapio Suominens un Juka Tuomisto (Mitsubishi MPR 2) – Suominenu „RE Autoclub” piesaista ne pirmo reizi, taču iepriekš viņš parasti bija stūrmanis, bet šoreiz sēdīsies pie stūres.

Labi zināma ir arī komandas sadarbība ar divām krievu ekipāžām – Aleksandru Terentjevu/Alekseju Berkutu (Ford Raptor F150 SVT) un Iļju Kuzņecovu/Romānu Jelaginu (Mitsubishi MPR 107). Berkutam savulaik „RE Autoclub” gatavotā tehnika pat palīdzēja izcīnīt Krievijas čempiona titulu. Savukārt Aleksandrs un Sergejs Kolembeti (Toyota Land Cruiser 200) ir jaunas sejas zem „RE Autoclub” karoga.

Baha „Ziemeļu mežs 2014” būs vienīgais sniega un ledus klātais rallijreids Pasaules kausa posmu sērijā. Ap 400 km garā sacensību trase virzās pa skaistākajiem Sanktpēterburgas reģionu līkumainajiem meža ceļiem, iekļaujot sniegiem klātus priežu mežus. Kopumā Pasaules kausa izcīņas seriālā šogad iekļauti 10 posmi.

„Šīs būs manas otrās ziemas rallijreida sacensības. Esam nopietni izvērtējuši tehniskās nianses, braukšanas stratēģiju, veikuši uzlabojumus automašīnai un esmu gatavs nopietni cīnīties par pirmo vietu!” atklāj „RE Autoclub” pilots Tapio Suominens.

Atzīmēsim, ka bahā “Ziemeļu mežs” startēs arī Latvijas ekipāža Andis un Daira Vilcāni ar T1 grupas “Nissan”, kuri pēdējos gados pēc Latvijas rallijreidu čempionāta izjukšanas ir regulāri Krievijas čempionāta dalībnieki.

Atgādināsim, ka pērn bahā „Northern Forest 2013” „RE Autoclub” sastāvā Krievijas rallijreidos debitēja divas somu ekipāžas – Jouni Ampuja/Tapio Suominens, kuri absolūtajā vērtējumā ierindojās augstajā 2.vietā, kā arī pazīstamais WRC pilots Harijs Rovanpera un stūrmanis Jouni Naeri (9.vieta). Savukārt, „RE Autoclub” ilggadējais pilots no Krievijas Aleksandrs Terentjevs duetā ar delu Aleksandrs Terentjevs junioru. ierindojās 4.vietā T2 grupā.

FIA World Cup for Cross-Country Rallies

14.02.2014. Baja Russia-Northern Forest (Krievija)

14.03.2014. Italian Baja (Itaļija)

04.04.2014. Abu Dhabi Desrt Challenge (AAE)

20.04.2014. Sealine Cross Country Rally (Katara)

18.05.2014. Pharaons Rally (Ēģipte)

18.07.2014. Baja Aragon (Spānija)

14.08.2014. Hungarian Baja (Ungārija)

28.08.2014. Baja Poland (Polija)

03.10.2014. Rallye Oilibya Du Maroc (Maroka)

30.10.2014. Baja De Portalegre 500 (Portugāle)

*Ar baha (no spāņu baja) – apvidus rallijreidu starptautiski pieņemtajā terminoloģijā apzīmē īsos rallijreidus, kas ilgst 2-3 dienas un kuru kopējā distance parasti ir ap 400-700 km.