Lēbs izveidojis savu sacīkšu mašīnu zīmolu

Las_2

Deviņkārtējais autorallija pasaules čempions un kalnā braukšanas sacīkšu „Pikes Peak Challenge” uzvarētājs, franču pilots Sebastjens Lēbs nolēmis kļūt arī par sacīkšu mašīnu ražotāju.

Rallija veterāna izveidotā komanda „Sebastien Loeb Racing”, franču firma „SORA Racing” un vācu inženieru kompānija „ADESS AG” ir izveidojušas kopuzņēmumu „LAS|Motorsport”, kas izgatavos sacīkšu prototipus.

Un pirmdzimtais dosies pirmajos testu braucienos jau pēc pāris nedēļām.

Las_1

Informācija liecina, ka patiesībā darbs pie sacīkšnieka izveides sākās jau labu laiku pirms Lēba iesaistīšanās šajā projektā. „SORA” un „ADESS” bija izgatavojuši slēgta tipa divvietīgu mašīnu ar oglekļa šķiedras monokoku. Inženieri veltījuši daudz pūļu, lai padarītu to patiešām vieglu salīdzinājumā ar citām šī klases mašīnām.

Nākamsezon laist klajā divas „LAS” prototipa versijas. Viena būs atbilstoša LMP3 klases tehniskajai specifikācijai. Tā tiks aprīkota ar „Nissan” pieclitrīgu V8 motoru ar 420 ZS. Tā paredzēta klientu komandām, kas vēlas startēt Eiropas un/vai Āzijas LMS sacīkšu seriālā.

Savukārt otra tiks sagatavota atbilstoši „LMP Challenge” specifikācijai. Tai būs 500 ZS motors. Ar šādu rīku entuziasti varēs startēt „VdeV Endurance”, “DMSB Sports car Challenge” un tamlīdzīgos seriālos, kā arī vienkārši izvingroties atklātās trases dienās.

Las_3

Par topošo prototipu cenām pagaidām nekas nav zināms, toties rallija lielmeistars sola, ka jau nākamsezon pirmie automobiļi būs redzami sacīkstēs.