Leģendārais Sebastjens Lēbs un matemātikas skolotāja atkal startēs kopā. Maijā WRC posmā Portugālē

WRC Loeb_M-Sport Puma 2022

WRC rallija komanda M-Sport ir paziņojusi, ka pēc janvārī izcīnītās uzvaras prestižajā Monte-Karlo rallijā, kas atklāja 2022.gada pasaules čempionāta sezonu, Sebastjens Lēbs atkal pie “Ford Puma Hybrid” stūres sēdīsies maija otrajā pusē čempionāta 4.posmā Vodafone Rally de Portugal. Titulētā francūža stūrmane atkal būs līdz janvārim mazpazīstamā Isabelle Galmiše, kura Monte-Karlo Lēbam asistēja pirmo reizi.

Pēc dažām dienām Horvātijā notiks WRC 3.posms, bet februārī Rally Sweden savu trešo WRC uzvaru karjerā svinēja Latvijas līdzjutējiem ļoti labi pazīstamais soms Kalle Rovanpera no Toyota Racing, par apaļām 22 sekundēm apsteidzot otrās vietas ieguvēju beļģu pilotu Tjerī Nevilu no Hyundai vienības. Tā kā ne Lēbs, ne astoņkārtējais pasaules čempions Sebastjens Ožjē, kurš Monte-Karlo zaudēja vien Lēbam, Zviedrijā nestartēja, pirms čempionāta trešā posma tieši jaunais soms ir izvirzījies par kopvērtējuma līderi.

Janvāra notikumi Monte-Karlo un Dakaras rallijreidā, kur Lēbs izcīnīja otro vietu, liecina, ka 48 gadu vecumā francūzis joprojām ir perfektā sportiskajā formā. Viņa kontā ir deviņi WRC čempiontituli, nu jau apaļas 80 uzvaras WRC posmos un nekas neliecina, ka tas paliks nemainīgi. Turklāt Lēbam ir panākumi vēl vairākās autosporta disciplīnās. Pēdējā WRC uzvara Lēbam bija pirmā bez gadu gadiem ierastā stūrmaņa Daniela Elenas, kā arī pirmā, kas nav izcīnīta pie “Citroen” rallija mašīnas stūres.

isabelle-galmiche_Loeb

Savukārt Galmišei uzvara Monte-Karlo rallijā bija pirmā WRC uzvara karjerā. Kas ir šī iepriekš teju nepazīstamā dāma? Isabelle Galmiše ir piecdesmit gadus veca francūziete, kura ikdienā strādā par matemātikas skolotāju. Rallija stūrmanis ir viņas aizraušanās un vaļasprieks. Nu vismaz līdz šim tā bija. Vai ko mainīs pašreizējais tandēms ar Lēbu, vērosim.

Tiesa, Galmišei bija iepriekšēja WRC pieredze, un visai sena. Pirmo WRC ralliju viņa aizvadīja jau 2007.gadā. Nākamais piegājies notika 2013.gadā, kad četrus WRC posmus viņa nobrauca kā tautieša Kventina Žilbēra stūrmane. Vēl viens WRC rallijs Isabelles kontā ir no 2017.gada. Līdzšinējos sešos startos pasaules čempionātā punktu viņas kontā nebija, bet augstākā ieņemtā vieta līdz šim bija 19.pozīcija kopā ar Žilbēru 2013.gada Itālijas posmā.

galmiche_motorsport.com

Isabelle Galmiše ir pirmā sieviete, kura pie WRC ieskaites punktiem, turklāt par uzvaru, tikusi kopš tālā 1997.gada! Iepriekš tas bija pa spēkam leģendārā dāmu dueta Mišela Mutona/Fabrīcija Ponsa stūrmanei. Fabrīcija savu pēdējo uzvaru, turklāt arī tieši Monte-Karlo, svinēja kopā ar itāliešu pilotu Pjero Ljatti 1997.gadā.

Portugāles rallijam, kas slavens ar saviem grants ceļiem, šogad būs īpaša nozīme. Tā laikā tiks atzīmētas FIA Pasaules rallija čempionāta (WRC) 50.gadadienas svinības. Īpaša nozīme tam būs arī priekš Lēba un M-Sport komandas.

Sebastjens Lēbs Portugāles rallijā pirmo reizi startēja 2007.gadā un guva uzvaru. Savukārt M-Sport Ford World Rally vienība ir paziņojusi, ka šogad Portugālē kļūs par pirmo komandu, kas vienā rallijā uz starta izvedīs piecas (!) WRC augstākā līmeņa automašīnas.

S.Lēbs: “No pirmā testa ar “Ford Puma” man uzreiz bija ļoti laba sajūta, un es izbaudu braukšanu ar tik lielu hibrīdsistēmas jaudu. Manā aktivitāšu kalendārā bija tukša vieta, un Portugālē ir grants rallijs. Tas bija viens no iemesliem. Man patīk braukt pa granti, tāpēc tā bija ļoti vienkārša izvēle.”