„Lexus” gatavo „RC F” sacīkšu versiju

lexus_rcf_gt3_1

Japāņu autoražotājs „Lexus” ir publicējis divdurvju kupejas „RC F” sacīkšu modifikāciju, kas sagatavota atbilstoši FIA GT3 klases noteikumiem.

„Lexus” sacīkšnieka oficiālā pirmizrāde notiks nākamnedēļ Ženēvas autoizstādē, bet sacīkšu trasē mašīna debitēs 2015. gada sezonā.

Kā izrādās, GT3 klases sacīkšu mašīnas izstrāde ilgst jau divu gadu garumā.

(Ja atceraties, „Lexus RC” ielas automobilis tika laists klajā tikai pagājušā gada rudenī.) Pie tās sagatavošanas „Lexus” palīdz „Toyota” meitas firmas „Techno Craft” motoru sporta speciālisti.

Ražotāja izplatītā informācija liecina, ka „Lexus RC F GT3” garums ir 4705 mm, platums – 2000 mm, bet augstums – 1270 mm. Uz iespaidīgās priekšējā spoilera „lāpstas” rēķina sacīkšnieks iznācis par 10 mm garāks, kā arī par 160 mm platāks un 125 mm zemāks nekā tā ikdienas braukšanai paredzētais brālis.

lexus_rcf_gt3_2

Zem motora pārsega atrodas pieclitrīgā V8 motora pilnveidota versija, kas attīsta līdz 540 ZS jaudu – par 80 ZS vairāk nekā standarta „F” sērijas dzinējs.

„Lexus RC F” sacīkšniekam nāksies mēroties spēkiem ar tādiem GT3 klases veterāniem kā „Bentley”, „Porsche” un „Aston Martin.

Birkas: