Lielbritānijas «Grand Prix» uzvar Hamiltons

GP_2

Aktuālais F1 pasaules čempions un šīs sezonas kopvērtējuma līderis Luiss Hamiltons izcīnīja uzvaru devītajā posmā, kas notika Silverstounas trasē Lielbritānijā.

Pēc starta līderpozīcijā izvirzījās «Williams» komandas pilots Felipe Masa. Jau pirmā apļa beigās trasē devās drošības mašīna, bet, kad sacīkstes atsākās, tobrīd otrajā pozīcijā esošais Hamiltons mēģināja apdzīt brazīlieti, taču šī ofensīva beidzās ar to, ka viņam garām pamanījās tikt otrs «Williams» braucējs Valteri Botass. Pēc tam jau somu braucējs vairākkārt uzbruka savam komandas biedram. Pēc pirmajiem 16 apļiem pirmos četrus pilotus šķīra vien 2,1 sekunde. Pēc pirmajiem „pitstopiem” Hamiltons pārņēma brauciena vadību. Viņam sekoja Masa, Botass un Rosbergs.

Pēc izvirzīšanās priekšgalā Hamiltons sāka ātri attālināties. Sacensību otrajā pusē ap Siverstounas trasi savilkās lietus mākoņi un brīžiem sāka rasināt.

Šajos neprognozējamos apstākļos visneveiksmīgāk nostrādāja «Williams» komanda,

kuras piloti, pārlieku novilcinot riepu maiņas, palaida garām ne tikai Rosbergu, bet arī «Ferrari» braucēju Sebastjanu Fetelu. Masa un Botass finišā ieradās attiecīgi ceturtajā un piektajā vietā.

GP_1

Sestais finišēja «Red Bull Racing» krievu pilots Daņils Kvjats, kuram sekoja vācietis Niko Hilkenbergs («Force India»). Astotais bija otrs «Ferrari» pilots Kimi Raikonens, devīto ieņēma Serhio Peress («Force India»). Pie sava pirmā punkta šosezon ar finišu desmitajā vietā tika «McLaren» vienību pārstāvošais divkārtējais pasaules čempions Fernando Alonso.

Hamiltons ir pirmais britu pilots kopš 1994. gada, kurš mājas sacīkstē uzvarējis, startējot no pirmās pozīcijas. Bez tam viņš sasniedzis jaunu F1 rekordu, jo jau 18. sacīkstē pēc kārtas vismaz vienu apli ir atradies vadībā.

GP_3

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc deviņiem posmiem līderis ar 194 punktiem ir Hamiltons. Viņam ar 177 punktiem seko Rosbergs un 135 – Fetels. Ceturtais ar 77 punktiem ir Botass. Pie 76 punktiem ticis Raikonens, bet par diviem punktiem mazāk ir Masam.

Konstruktoru kausā pārliecinoša līdere ar 371 punktu ir «Mercedes» vienība, bet «Ferrari» un «Williams» guvušas attiecīgi 211 un 151 punktu.