Lietuvā aizvadīts trofi-reids „Gladiatoriai 4×4”

Gladiatoriai 4x4 2014 01

Aizvadītajās brīvdienās (13.un14,septembrī) Lietuvā aizvadīts 4×4 NEZ Championship 3. Posms, kas vienlaikus bija arī Latvijas atklātā Trofi reidu čempionāta 4.posms un Tūrisma kausa izcīņas 4. posms, kā arī Lietuvas kausa izcīņa bezceļu sportā (Dubļu Ērglis) 2.posms (Latviešu Ērgļiem noslēdzošais šajā sezonā) un Lietuvas atklātais čempionāts bezceļu autosportā, ziņo LAF Trofireidu komisija.

TR 1 klasē uzvaras laurus plūca Latvijas ekipāžas – Dzintars Urniežus ar stūrmaņiem Induli Pakalnīti un Jāni Kancānu. Viņiem tas izdevās pateicoties izcilam sniegumam trijos specposmos no četriem. Otrie – Viktors Pahomovs ar stūrmani Viesturu Tučinu, trešajā vietā atstājot mājiniekus Vaidotu Paškeviču ar Roku Danileviču.

Raugoties rezultātu tabulā, šķiet, ka mājinieki nebija gatavi  īstai TR 3 klases trasei.

Šajā klasē pirmie ir Krievijas pārstāvji – Ivans Šihotarovs ar palīgu Jegēņiju Sahvoruku, aiz sevis atstājot mūsu leģendāro Vilni Zeizu ar stūrmani Aigaru Zeizu. Šo divu ekipāžu nu jau par tradīciju kļuvusī duelēšanās priecēja gan pašus, gan arī skatītājus. Trešie – igauņu cīnītāji Hardo Mere un Ivars Parks.

Tūrisma kausa izcīņā Lietuvā uzvarēja Freibergu dinastija (Ints Freibergs, Aldis Beķeris, Aļegs Daņiļcevs). Otrajā vietā mājinieki – Justins Putis ar stūrmani Valdemaru Milaševski. Trešie -  Surens Jegiazarjans ar stūrmaņiem Imantu Vidiņu un Zinti Kozlovu.

Dubļu Ērgļiem Lietuva bija šīs sezonas pēdējais posms. Mazo Dubļu Ērgļu ieskaitē rezultāti Lietuvā ir sekojoši – pirmie ir Romans Jermolajevs ar stūrmani Innu Stecko, ar šo nodrošinot sev trešo vietu gada kopvērtējumā Latvijā. Otrie Vadims Seleckis ar stūrmani Sanitu Selecku, taču ar šo viņiem pilnīgi pietika, lai nodrošinātu gada vērtējumā pirmo vietu. Lietuvas sacensībās trešo vietu izcīnīja Ēvalds Madernieks ar stūrmaņiem Igoru Ļeonoviču un Jāni Vētru – tas viņiem gada kopvērtējumā ļauj atrasties otrajā vietā.

Gladiatoriai 4x4 2014 02

Lielajiem Ērgļiem Lietuvā pirmā vieta Ģirtam Gailītim un Aigaram Miķelsonam, kā otros atstājot Kārli Birznieku ar stūrmani Valdi Ločmeli. Kopvērtējumā rezultāts identisks, vien trešajā vietā, nestartējot Lietuvā, ierindojies Ivans Bergmanis ar stūrmaņiem Mārtiņu Jēkabsonu un Juri Stonku.

Tiek atgādināts, ka šīs sezonas noslēdzošais posms Latvijas atklātā Trofi reidu čempionātā, 4×4 NEZ Championship un Tūrisma kausa izcīņā norisināsies Igaunijā, Sirgalā – Avo Sults Memorial race, kas sāksies 2014.gada 21.novembrī.

Ar pilniem sacensību rezultātiem var iepazīties ŠEIT.