„LMT Autosporta Akadēmijā” šosezon četri jaunie talanti

LMT_akademija

Jau šonedēļ ar rallijsprintu „Alūksne” savu piekto sezonu uzsāks „LMT Autosporta Akadēmija” – vienība, kurai pēdējos trīs gadus pieder Latvijas čempionu tituli R2 klasē, junioru un komandu vērtējumā.

Šogad „LMT Autosporta Akadēmijas komandu” pārstāvēs trīs rallija ekipāžas – Emīls Blūms/Reinis Vilsons, Toms Lielkājis/Toms Pirtkiņš un Mārtiņš Sesks/Uldis Briedis –, bet vasaras sezonā tām pievienosies arī Beāte Klipa, kura startēs autokrosa un kartinga sacensībās.

Neapšaubāms komandas līderis šosezon būs Emīls Blūms. Viņš ir aizvadījis trīs sezonas rallijā un pierādījis sevi kā stabilu un ātru sportistu. Šogad E. Blūms startēs ar „Ford Fiesta R2”, un savus spēkus mēģinās pierādīt arī vienā no pasaules čempionāta (WRC) posmiem.

Viņa mērķi sezonai ir visaugstākie – Latvijas čempiona tituls.

Pirmo gadu „LMT Autosporta Akadēmiju” pārstāvēs LAF Junioru Akadēmijas absolventi M. Sesks un T. Lielkājis, kuru galvenais mērķis – startēt rallijsprinta un rallija disciplīnās, krāt pieredzi, tiecoties pēc labiem rezultātiem. Lielkājis 2014. gadā uzvarēja divu populārāko standartauto sacīkšu seriālos – zelta medaļas iegūtas kā supersprinta, tā minirallija kopvērtējumā. Turklāt abās disciplīnās tas paveikts prestižākajā 4WD Plus klasē. Savukārt 15 gadus vecais Sesks komandu pārliecināja ar plānoto intensīvo treniņprogrammu, mērķtiecību un intelektu – „LMT Autosporta akadēmija” nolēmusi jaunietim dot iespēju sevi pierādīt, iekļaujot vienā no Latvijas vadošajām rallija komandām.

Komanda 2.

Zināmākā no LAF Junioru Akadēmijas absolventiem ir pirmā daiļā dzimuma pārstāve – Latvijas un Baltijas čempione autokrosā (bagiju B600 klasē) – Beāte Klipa. Jaunajā sezonā viņa startēs kartinga Latvijas čempionāta un „ProKart” sacensībās un turpinās piedalīties autokrosa sacensībās ar B600 bagiju. Iespējams, ka sezonas laikā Beāte izmēģinās spēkus arī rallijkrosā.

Pagājušo nedēļu Beāte aizvadīja kartinga treniņu nometnē Portugālē, kur pilnveidoja prasmes Haralda Šlēgelmilha vadībā.

Plašāka informācija par komandu un tās dalībniekiem – www.autoakademija.lv.