LMT rallija komandai mainīgas sekmes Utenas rallijā – Sirmacis uzvar, Feldmanis spiests izstāties

Kausus saņem rallija uzvarētāji

Piektdien un sestdien (24.-25.01.) Lietuvā, Utenas apkārtnē tika aizvadīts tradicionālais dienvidu kaimiņu ziemas rallija posms „Halls Winter Rally 2014”, kas vienlaicīgi bija gan Lietuvas rallija čempionāta, gan NEZ rallija čempionāta jaunās sezonas pirmais posms. Uzvaru absolūtajā vērtējumā svinēja mājinieks Roks Kvaraciejus, bet mūsu Ralfs Sirmacis ierindojās augstajā sestajā pozīcijā.

No Latvijas „Halls Winter Rally” šogad bija pārstāvēta vien „LMT Autosporta akadēmijas” komanda ar divām ekipāžām – Ralfu Sirmaci/Māri Kulšu un Kristapu Feldmani/Andri Velme, kuri ierasti startēja ar R2 grupas „Ford Fiesta”.

Visas uzvaras ātrumposmos sadalīja trīs pazīstamas lietuviešu ekipāžas –

Vitauts Šveds/Žilvins Sakalausks (Mitsubishi Lancer Evo X), Roks Kvaraciejus/Gedimins Saudargs (Mitsubishi Lancer Evo IX) un Ramūns Čapkausks/Toms Šipkausks (Mitsubishi Lancer Evo IX). Vēl pēc 11 ātrumposmiem līdere bija Šveda ekipāža, taču pievīla tehnika… Ārzemnieku pārstāvniecība rallijā bija trūcīga – bez latviešiem Utenā bija ieradušās vēl tikai trīs čehu un pa vienai poļu un baltkrievu ekipāžai.

Kausus saņem rallija uzvarētāji

Kausus saņem rallija uzvarētāji

Teicams sākums padevās Feldmaņa ekipāžai, kas abos pirmajos ātrumposmos sākotnējā 42 ekipāžu konkurencē sasniedza sestos ātrākos laikus. Diemžēl jau trešajā dopā pret akmeni tika nolauzts ritenis un visas cerības līdz ar to arī vējā. Mehāniķu pūles gan ļāva uzsākt arī otro rallija dienu, taču arī tā beidzās neveiksmīgi – ar „finišu” ārpus trases.

Trešajā un trīspadsmitajā ātrumposmā arī Sirmača ekipāža spēja uzrādīt sesto absolūti ātrāko laiku, bet pārējos ātrumposmos stabili finišēt mazliet zemākās vietās, kas kopumā deva uzvaru visu vientilta mašīnu konkurencē un augsto sesto vietu arī kopvērtējumā.

“Šo sacīkšu mērķis bija aizvadīt treniņu pirms Liepājas – tas ir izdarīts, tāpēc esmu apmierināts. Otrajā dienā atgadījās ķibele ar bremzēm – nācās ļoti ātri bremzēt, lai spētu izbraukt līkumus. Labi, ka tehniskie defekti parādījās šeit, nevis Eiropas čempionāta posmā – rezultāts ir labs. Pirmo reizi absolūtajā vērtējumā iegūta tik augsta vieta. Esam gatavi “Rally Liepāja!”" gandarīts par veiksmīgajām treniņsacensībām ir Ralfs Sirmacis.

„Halls Winter Rally 2014” rezultāti

  1. Roks Kvaraciejus/Gedimins Saudargs (Lietuva, „Mitsubishi Lancer”) 1.11:43,9
  2. Ramūns Čapkausks/Tomass Šipkausks (Lietuva, „Mitsubishi Lancer”) +4,3
  3. Martins Samuitis/Ramūns Šaučikovs (Lietuva, „Mitsubishi Lancer”) +1:16,9
  4. Jaroslavs Orsaks/Davids Smeidlers (Čehija, „Škoda Fabia S2000”) +1:49,0
  5. Antonins Tlustaks/Jans Skalouds (Čehija, „Škoda Fabia S2000”) +4:35,0
  6. Ralfs Sirmacis/Māris Kulšs (Latvija, „Ford Fiesta”, R2) +4:49,0