Maija beigās debitēs jaunas sacīkstes ielas automašīnām – Tautas rallijs

Tautas rallijs_A.Tidmanis

Ķeguma novadā 26.maijā norisināsies pilnīgi jaunas sacīkstes standarta ielas automašīnām – „Tautas rallija kauss 2013” 1. posms, kas paredzētas jebkuram braukt gribētājam un palīdzēs iepazīties ar vidi un apstākļiem, kādā startē rallija braucēji.

2013.gada Tautas rallija kausa izcīņā plānots aizvadīt kopumā četrus posmus, no kuriem pirmais norisināsies šī gada 26. maijā Ķeguma novada Birzgalē. Sacīkstes Birzgalē norisināsies slēgtos grants ātrumposmos ar kopējo distances garumu aptuveni 20 kilometri, kopējais veicamās distances garums ar pārbraucieniem plānots ap 150 kilometriem.

Reģistrācija pirmajam Tautas rallija posmam sāksies aprīlī.

Tautas rallijā drīkstēs piedalīties ikviena automašīna, kurai ir izieta tehniskā apskate un tā atbilst ceļu satiksmes drošības noteikumiem. Automašīnai jābūt aprīkotai ar ielas riepām un ar katru automašīnu sacīkstēs piedalīsies divi dalībnieki – pilots un stūrmanis, kopā veidojot rallija ekipāžu.

Viss nepieciešamais sacīkšu aprīkojums dalībniekiem būs ķiveres. Ķiverēm nav nepieciešama homologācija, taču tām jābūt paredzētām izmantošanai motorsportā. Katrai ekipāžai pirms sacensību sākuma tiks iedota rallija leģenda, pēc kuras vadoties, dalībniekiem pēc iespējas ātrāk būs jāveic katrs no ātrumposmiem, kura laikā drīkst veikt labojumus un piezīmes. Sacensību gaitā katrs ātrumposms būs jāveic trīs reizes. Tāpat dalībniekiem būs jāveic pārbraucieni no viena ātrumposma līdz otram, iekļaujoties noteiktā laikā.

„Vislabākais ir tas, ka šajā rallijā var piedalīties jebkurš, kurš vēlas pierādīt savu braukšanas prasmi, kā arī tie, kuriem tīri finansiālu apsvērumu dēļ līdz šim nav bijusi iespēja piedalīties Latvijas rallija vai rallijsprinta čempionātos. Vienkārši paņem savu ielas auto, draugu, kurš būs Tavs uzticamais līdzbraucējs un stūrmanis, un brauc piedalīties. Lielisks veids, kā pavadīt brīvu dienu un iepazīt rallija pasauli,” sacīkšu vienkāršību uzsver galvenais organizators Eduards Kalve.

Tautas rallija kausa izcīņa notiks četrās ieskaites klasēs – priekšpiedziņas automašīnām ar motora tilpumu līdz 1800 cm³, priekšpiedziņas automašīnām ar motora tilpumu virs 1800 cm³, aizmugures piedziņas automašīnām un pilnpiedziņas automašīnām.

Vairāk par kausa norisi, kā arī nolikumu un tehniskos noteikumus var atrast mājaslapā www.tautasrallijs.lv. Sacensības „Tautas rallija kauss 2013” rīko ilggadējais Latvijas vasaras un ziemas autosprinta čempionāta organizators Eduards Kalve kopā ar biedrību „Kalve Motorsports”.

Tautas rallija kauss 2013

Tautas rallija kauss ir sacensības standarta ielas automašīnām, kuras norisinās slēgtos grants ātrumposmos. Viena posma ietvaros tiek aizvadīti vairāki ātrumposmi, kas uz ātrumu jāveic vairākas reizes, vadoties pēc rallija organizatori izsniegtās rallija leģendas. Kopā kausa ietvaros 2013.gadā tiks aizvadīti vismaz četri posmi un sezonas noslēgumā tiks apbalvoti kausa ieguvēji četrās klasēs – 2WD 1800, 2WD 1800+, RWD un 4WD. Ar vienu automašīnu sacensībās piedalās divi cilvēki – pilots un stūrmanis, kopā veidojot Tautas rallija ekipāžu.