Maijā Pērnavā startēs Baltijas autošosejas čempionāts

auto24-ring-pernava-bmw-klase

Baltijas autošosejas čempionāta jaunā sezona tiks aklāta 2. un 3.maijā Pērnavas autotrasē “Auto24 Ring”. 2015. ada sezonā kopumā tiks aizvadīti pieci posmi visās trīs Baltijas valstīs. Pirmā posma ietvaros norisināsies arī Latvijas čempionāts Kumho Challenge Nacionālās klases ieskaitē.

Vienlaikus ar Baltijas un Latvijas čempionātiem, Pērnavā norisināsies arī Igaunijas un Lietuvas autošosejas čempionātu atklāšanas posms, kopumā pulcējot braucējus piecās ieskaites klasēs. Pērnavā tiks aizvadīts arī pirmais posms Baltijas četru stundu izturības sacīkstēs “Baltic Endurance Championship”.

Baltijas autošosejas čempionāta otrais posms norisināsies no 6. līdz 7.jūnijam Kauņā, savukārt

pirmais posms Latvijā tiks aizvadīts Biķernieku trasē jūlija sākumā.

Šīs būs pirmās autosporta sacīkstes, kas Biķernieku trasē norisināsies pēc vērienīgajiem trases rekonstrukcijas darbiem. Šajā posmā skatītājiem būs iespēja trasē redzēt “Baltic Legends” klases automašīnas kuplā skaitā gan no Latvijas, gan citām valstīm.

Kā ierasts, augustā jau ceturto gadu pēc kārtas norisināsies Baltijas lielākais autošosejas festivāls “Riga Summer Race”, pulcējot Baltijas un citu valstu ātrākos braucējus. Sezona septembra beigās noslēgsies Kauņā, autotrasē “Nemuno Žiedas”.

“Esam strādājuši pie tā, lai šī sezona nestu pozitīvas pārmaiņas Baltijas autošosejas čempionātā. Ir veiktas izmaiņas gan klašu sadalījumā, gan tehniskajos noteikumos. Tāpat uzsākta sadarbība ar citu valstu autošosejas pārstāvjiem, lai papildinātu braucēju rindas ar jauniem, neredzētiem dalībniekiem un automašīnām,” stāsta Baltijas autošosejas čempionāta galvenais organizators Andis Meilands.

Baltijas autošosejas čempionāta 2015. gada sezonas kalendārs:

  1. posms – 2.-3. maijs, Pērnava, Igaunija
  2. posms – 6.-7. jūnijs, Kauņa, Lietuva
  3. posms – 4. – 5. jūlijs, Rīga, Biķernieku trase
  4. posms – 22. – 23. augusts, Rīga, Biķernieku trase
  5. posms – 26. – 27. septembris, Kauņa, Lietuva