Mājinieki krievi „Northern Forest 2014” prologā ļauj uzvarēt ciemiņiem, „RE Autoclub” somu ekipāža trešā

Northern Forest 2014_Day1_AlRaji 01

Piektdien, 14.februārī Krievijā, Sanktpēterburgas apkaimē ar īsu, skatītājiem veltītu prologa ātrumposmu sākās baha „Northern Forest 2014”, kas ievada šā gada sezonas FIA Pasaules kausa izcīņu apvidus rallijā un vienlaikus ir Krievijas rallijreidu čempionāta pirmais posms. Tikai 6,5 km garo prologa ātrumposmu visātrāk veica internacionālā viesekipāža – Sauda Arābijas pārstāvis Jazīds Al Radži un vācietis Timo Gotšalks (Toyota Hilux).

Ar sekundes deficītu finišēja mājinieki Aleksandrs Želudovs/ Oļegs Tupeņkins (Toyota Hilux), bet

„mūsu” somi Tapio Suominens un Jukka Tuomisto (Mitsubishi Pajero) bija vēl par sekundi lēnāki nekā līderi un ierindojās trešajā vietā.

Savukārt ātrāko pieciniekā vēl iekļuvušās rallijreida saimnieku ekipāžas – Aleksandrs Ņikoņenko/Konstantīns Mesčerjakovs (Yarovit Crossover) un Ruslans Misikovs/Aleksandrs Jevtjehovs (BMW X3) no vadošo trijotnes atpalika jau vārāk nekā 10 sekundes.

„AutoMedia.lv” jau iepazīstināja ar savu skatu uz dalībnieku izredzēm kopvērtējumā un prologs arī nekādus īpaši negaidītus pārsteigumus nav atnesis. „Northern Forest 2014” oficiālajā mājaslapā sacīts, ka, atceroties pērnā gada prologu, kad ne viens vien ātrais jau reallijreida šova elementā izvārtījās pa kupenām un pat apskādēja mašīnas, vietējie šogad sākuši rezervēti. Northern Forest 2014_Day1_AlRaji 02

Taču Želudova vien viena vienīga zaudēta sekunde gluži par to neliecina. Protams, sacensības pa īstam sāksies tikai sestdien, 15.februārī, kad vajadzēs veikt divus ātrumposmus, katru 102 km garumā. Taču par prologa uzvarētāju bija vērts kļūt kaut vai tāpēc, lai „atzīmētos” un iegūtu savā īpašumā visnotaļ respektabla izskata balvu – Leņingradas apgabala gubernatora mēra kausu.

„Startējām paši pirmie un bijām spiesti strādāt kā buldozers , jo atkušņa dēļ trases segums ir mīksts. Braukt bija sarežģīti, jo mums nācās tīrīt trasi, turklāt bija arī slidens. Tā jau domājām, ka aiz mums startējošie būs ātrāki, taču uzskatu, ka normāli nobraucām,” pēc finiša sacīja viens no rallijreida favorītiem, ar pirmo starta numuru izliktais „Nart Time” pilots Aleksandrs Vasiļjevs.

Pārējās “RE Autoclub” paspārnē startējošās ekipāžas prologā ieņēma 14. vietu (Kuzņecovs/Jelagins), 18.vietu (Terentjevs/Berkuts) un vietu (Kolombets/Kolombets). No pieteiktajām 46 ekipāžām uz starta izgāja par divām mazāk, jo Itālijas sportistiem, kas paši bija ieradušies, loģistikas problēmu dēļ netika laikā atvestas sporta mašīnas.