Makss Verstapens piedzīvo pirmo F1 avāriju

Max_verstapen

Verstapenam-junioram vēl nemaz nav autovadītāja apliecības, bet kabatā jau kontrakts ar „Scuderia Toro Rosso” komandu, par kuras pilotu viņš kļūs 2015. gadā. Taču, vēl tā īsti pat neuzsācis savas F1 gaitas, viņš jau paspējis sabojāt pirmo sacīkšu mašīnu.

Sveicot 16-gadīgā holandiešu pilota nonākšanu F1 apritē, „Red Bull” rīkotajā ātruma festivālā „Rotterdam City Racing” bija sapulcējies aptuveni pusmiljons vietējo autosporta fanu. Tā kā Verstapens oficiāli jau ir kļuvis par „Red Bull” ģimenes locekli, viņam bija uzticēts veikt „RB7” bolīda demonstrācijas braucienus. Diemžēl viss negāja tik veiksmīgi kā bija iecerēts…

Sakarā ar to, ka Maksam nebija iepriekšējas pieredzes F1 mašīnas vadīšanā, dažas dienas pirms Roterdamas šova Rokingemas trasē Lielbritānijā viņam bija noorganizēti treniņbraucieni. Taču komandas treneri acīmredzot bija piemirsuši iemācīt puisim publikas iecienīto triku – „zīmēt saulītes”.

Roterdamas šovā Verstapens visupirms neaprēķināja piruetes zīmējumu un pēc pusapļa bija spiests sabremzēties, apturot mašīnu dažus centimetrus no aizsargbarjeras. Bet pēc tam ar trases personāla palīdzību „RB7” tika atgriezts trasē, taču, atsākot kustību, mašīna atsitās pret pretējās puses mūri, kur nolauza priekšējo antispārnu. Publika bija sajūsmā. Vēlāk šis incidents izraisīja dažādas sarkastiskas piezīmes sociālajos tīklos, taču jaunais pilots kritiku uztvēra uzsvēti vēsi.

Max_verstapen_1

„Ja jau mani drīzumā dēvēs par jaunāko pilotu F1 vēsturē, tad man jābūt gatavam izturēt šādus triecienus,” holandiešu jaunais talants izteicies savā interneta mājas lapā. „Es biju gatavs kritikai. Katram taču ir tiesības izteikt savu viedokli. Bet galvenais, lai līdzīgas kļūmes neatgadās nākamsezon.”

Starp citu, Verstapenam-junioram pagaidām nemaz nav FIA superlicenzes,

kas ļauj piedalīties F1 oficiālajās testu sesijās. Šādu dokumentu var saņemt vai nu veicot 300 km testa braucienu ar F1 mašīnu vai arī F3 sezonas kopvērtējumā kvalificējoties pirmajā sešiniekā. Šajā seriālā divus posmus pirms sezonas beigām Makss pagaidām ieņem otro vietu. Tomēr „Scuderia Toro Rosso” jau izplatījuši informāciju, ka holandiešu pilots īstu sacīkšu mašīnu pirmo reizi izmēģinās 31. oktobrī Ostinas trasē – piektdienas treniņbraucienu laikā pirms ASV Lielās Balvas izcīņas.

Interesanti, ka nebūt ne visi ar lielu sajūsmu un entuziasmu uztver tik jauna (šā gada 30. septembrī Makss Verstapens svinēs savu 17. dzimšanasdienu) pilota uzaicināšanu F1 komandā. F1 eksčempions Žaks Vilnēvs teic: „Neveselīga aizraušanās ar jauniem pilotiem ir ļaunākais, kas var notikt ar pasaules čempionātu. Mēs taču gribam F1 uzskatīt par autosporta virsotni. Tātad, lai nokļūtu šajā elitārajā sbiedrībā, ir daudz jānopūlas un jānopelna tiesības tur atrasties. F1 taču nav Ziemzsvētku dāvana vai vecāku dāvināts „Ferrari”, sasniedzot pilngadību. Kas būs tālāk? Komandas publicitātes dēļ meklēs talantīgus piecpadsmitgadniekus?”