Malaizijā „Mercedes” izcīna dubultuzvaru

F1_sepang_2

Pirmās formulas sezonas otrajā posmā, kas risinājās Sepangas trasē Malaizijā, spīdošu dubultuzvaru izcīnīja „sudraba bultu” braucēji Luiss Hamiltons un Niko Rosbergs.

Sacīkstes startā pārliecinoši līderpozīciju noturēja „pole-position” ieguvējs Hamiltons, bet komandas Rosbergs no trešās pozīcijas pakāpās uz otro. Ne mazāk apņēmīgi braucienu uzsāka „Red Bull” pilots Daniels Rikjardo, no piektās vietas pakāpjoties uz trešo un vairākās trases vietās jau „minot uz papēžiem” Rosbergam.

Tiesa, ceturtajā aplī azartisko austrālieti apdzina viņa komandas biedrs Sebastjans Fetels.

Šī atkal nebija Rikjardo veiksmīgā diena.

Pēc otrā „pitstopa”, atgriežoties trasē, viņš konstatēja, ka mašīnai nebija kārtīgi pieskrūvēts priekšējais kreisais ritenis. Noripojis apli, Rikjardo atkal devās pie komandas, lai novērstu šo problēmu. Par šādu drošības apdraudējumu viņam tika piespriests desmit sekunžu apstāšanās sods, taču pirms vēl austrālietis paspēja atgriezties boksos, kādā līkumā viņš aizķēra trases apmali un sabojāja mašīnas priekšējo antispārnu…

Turpretim 2008. gada pasaules čempions Luiss Hamiltons aizvadīja spīdošu bezproblēmu nedēļas nogali, ko vainagoja ar uzvaru, finišā par 17 sekundēm apsteidzot Rosbergu. Šīs izrādījās simtās sacīkstes britu autosportista karjerā, kurās viņš izcīnījis vismaz vienu punktu, savukārt „Mercedes” svinēja pirmo dubultuzvaru kopš 1955. gada.

Trešais finišēja aktuālais pasaules čempions Fetels, bet ceturto vietu izcīnīja „Ferrari” pilots Fernando Alonso, kurš tikai četrus apļus pirms finiša apsteidza Niko Hulkenbergu ar „Force India”.

Pēc diviem posmiem F1 pasaules čempionāta kopvērtējuma līderpozīcijā ar 43 punktiem ir nostiprinājies Rosbergs, kurš pirms divām nedēļām uzvarēja Austrālijā. Viņam ar 25 punktiem seko Hamiltons. Trešo vietu ar 24 punktiem ieņem Alonso, ceturtais ar 23 punktiem ir Džensons Batons („McLaren”), bet viņam ar 20 punktiem seko komandas biedrs Kevins Magnusens.

F1_sepang_podium

Malaizijas GP rezultāti:

  1. Luiss Hamiltons (Lielbritānija, „Mercedes AMG”) 1.40:25,9
  2. Niko Rosbergs (Vācija, „Mercedes AMG”) +17,3
  3. Sebastjans Fetels (Vācija, „Red Bull Racing”) +24,5
  4. Fernando Alonso (Spānija, „Ferrari”) +35,9
  5. Niko Hulkenbergs (Vācija, „Force India”) +46,1
  6. Džensons Batons (Lielbritānija, „McLaren”) +1:23,6
  7. Felipe Masa (Brazīlija, „Williams”) +1:25,0
  8. Valteri Botass (Somija, „Williams”) +1:25,5
  9. Kevins Magnusens (Dānija, „McLaren”) +1 aplis
  10. Danils Kvjats (Krievija, „Scuderia Toro Rosso”) +1 aplis