Māris Neikšāns izmēģina spēkus moto sacensībās

121_MIks_Rasmanis_16_Janis_Rasmanis

Aizvadītās nedēļas nogalē Ķesterciema “Bušu karjerā” tika aizvadīts Latvijas kausa otrais posms Cross Country motociklistiem. Sacensībās uz starta stājās 106 solo klašu braucēji, tostarp pazīstamais autosportists Māris Neikšāns. Uzvaru absolūtajā vērtējumā izcīnīja Miks Rasmanis.

Sacensībās bija ieradušies sportisti no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Organizatori bija parūpējušies, lai sportistiem šis posms būtu interesants un aizraujošs, trasē bija vējā kritušie koki, kuriem varēja braukt pāri vai apbraukt. Savā klasē un pirmoreiz arī absolūtajā vērtējumā uzvaras laurus plūca Miks Rasmanis (starta numurs 121, “KTM Orange Racing”), bet vadraciklu konkurencē uzvaru svinēja Aivis Graudiņš (“Moto A-Z”). Neikšānam (starta numurs 91) finišēt šoreiz neizdevās, jo motociklu piemeklēja tehniskas ķibeles.
Miks_Rasmanis

Māris Neikšāns kā zināms ir pieredzes bagāts autosporta meistars. “Sāku ar kartingu, tad sekoja autokross, rallijkross, treks, autošoseja, rallijs un pat rallijreids. Esmu ieguvis 8 Latvijas čempiona titulus, 3.vietu Pasaules rallija čempionāta posmā Somijā un uzvarējis Pasaules kausa posmā rallijreidā. Daudz autosportā ir darīts un izdarīts. Gribējās kaut kā hobiju, bet autosports tas man nevarēja būt,” stāsta Māris Neikšāns.

Neikšāns arī pastāstīja, ka motocikls viņam bijis jau 16 gadu vecumā, bet nācies izvēlēties starp motosportu un autosportu. Tēva Pētera Neikšāna iespaidā pievērsie4s tomēr autosportam.
Taujāts par to, kā nolēmis tomēr izmēģināt spēkus motosportā, Māris atklāj, ka draugs Modris Lašinskis viņu ievilcis šajā moto lietā, kaut vairākus gadus tam pretojies.
91_Neikšāns

„Likās, ka sākt braukt ar krosa motociklu 37 gados ir neprātīgi. Sākumā izīrējis motociklu enduro braucienam pa Latviju. Tad nopirku jau savu enduro motociklu un sapratu, ka īsti nepietiek prasmju. Sarunāju, ka Matīss Karro mani apmācīs un patrenēs,” savu nonākšanu pie starta bomja skaidroja Māris Neikšāns. „Sāku trenēties krosa trasēs, sapratu, ka vajag piemērotāku braucamo, nopirku krosa motociklu. Turklāt “MX Moduls” komanda pieņēma mani savā paspārnē un gatavo motociklu. Tā arī viss aizgāja. Biju nolēmis, ka sacensībās nepiedalīšos, visu mūžu esmu ar kādu sacenties un šķita, ka tas vairs nav vajadzīgs. Marta beigās Modris Lašinskis teica, ka Liepājā notiks kaut kāda treniņgonka, jāaizbrauc. Vēlāk uzzināju, ka tas ir Latvijas kausa pirmais posms Cross Country. Taču plānus vairs nemainīju – aizbraucām un nobraucām. Klasē „Absolūtais iesācējs” ieguvu pat medaļu par pirmo vietu! Ķesterciemā tik gludi negāja. Taču guvu jaunu pieredzi – kokiem pāri ne4kad agrāk nebiju braucis.”

Latvijas kausa Cross Country otrā posma TOP3

E1 klasē:
1. Miks Rasmanis
2. Markuss Daniels Jauntirāns
3. Kristaps Ķīlis

E2/E3 klasē:
1. Jānis Freimanis
2. Pēteris Misiņš
3. Edgars Ivuškāns

Enduro klasē:
1. Lauris Ermanis
2. Jurģis Žukas
3. Kārlis Reinfelds

Hobiju klasē:
1. Jānis Jansons
2. Gundars Cibuļskis
3. Edgars Freimanis

Absolūtais iesācējs klasē:
1. Sandris Zvidriņš
2. Pēteris Kalniņš
3. Edgars Balodis

Iesācēji (C) 2T klasē:
1. Raimonds Elvis Valtiņš
2. Andrejs Garders
3. Raivis Borisovs

Iesācēji (C) 4T klasē:
1. Valters Gotlaufs
2. Gints Baldiņš
3. Reinis Purvēns

Open 1h klasē:
1. Gints Bērziņš
2. Rinalds Buraks
3. Jānis Vinters

Seniors 40+ klasē:
1. Ingus Bērziņš
2. Jānis Rasmanis
3. Agris Mizēns

Veterāni 50+ klasē:
1. Igors Miezis
2. Jurijs Žižkuns
3. Ivars Miķelsons

85cc klasē:
1. Emīls Solovjovs
2. Ričards Muraško
3. Ričards Dambergs

ATV klasē:
1. Hegri Sutt
2. Aurimas Urbonavičius
3. Rolands Puravs

Kvadri open klasē:
1. Aivis Graudiņš
2. Arnis Pūle
3. Jānis Zaķis

Nākamais Latvijas kausa Cross Country trešais posms norisināsies 29. maijā Stendē, Stendes motorasē.