Mārtiņš Svilis: ļoti ceram, ka laika apstākļi Kurzemē mainīsies

Svilis_Aluksne 2013 -1

Piektdien, 1.februārī, Liepājā startē Eiropas rallija čempionāta otrais posms un Latvijas rallija čempionāta pirmie divi posmi – „Rally Liepāja-Ventspils”.  Ekipāža Mārtiņš Svilis/Ivo Pūķis rallijā piedalīsies Latvijas čempionātā šajā sacensībā visplašāk pārstāvētajā A+ klasē, kur sacentīsies 15 dalībnieki. Kopā Latvijas rallija čempionāta ieskaitē ir pieteikušies 49 dalībnieki, no kuriem divpadsmit mērosies spēkiem arī ar Eiropas rallija čempionāta ieskaites sportistiem.

„Pirms Liepājas-Ventspils rallija bijām nolēmuši izmantot pagājušās nedēļas nogalē notiekošo tradicionālo Lietuvas  „Halls Winter rally”,  lai uzlabotu savas jaunās ekipāžas sadarbību, patestētu mašīnu. Diemžēl rallijs mums beidzās jau pirmajā ātrumposmā ar salauztu pusasi,” atzīst Svilis. „ Vēl jo vairāk žēl, ka pēc pirmā un vienīgā mūsu šī rallija ātrumposma bijām otrie ātrākie absolūti…”

Kaut gan rallijs sākas tikai pēc divām dienām, sportisti ir jau devušies uz Kurzemi, kur šodien Liepājas un Ventspils pusē sākusies sacensību trases pierakstīšana. Pagaidām ziņas no ātrumposmiem nav īpaši iepriecinošas – lietus strauji saplacina trasē atlikušo sniega un ledus klājumu, atsevišķos posmos jau jābrauc pa tīru slapju granti.

„Daži no ātrumposmiem Liepājas pusē ir braukti jau iepriekš, bet patreizējā ceļa seguma dēļ tie ir pilnīgi atšķirīgi no kādreiz zināmajiem”, piebilst Svilis.

„Protams, ceram, ka laika apstākļi uzlabosies un mitēsies vismaz lietus”, ekipāža Mārtiņš Svilis/Ivo Pūķis ir noskaņoti optimistiski un ir gatavi rītdien turpināt trases pierakstīšanu Ventspils apkārtnes jaunajos ātrumposmos.