Mārtiņš Svilis/Ivo Pūķis pēc „Alūksnes” kupenām jau šonedēļ turpinās ar „Halls Winter Rally” Lietuvā

Svilis_Aluksne 2013 -1

Rallijs „Alūksne 2013” bija pirmā pagājušā gada Latvijas rallija čempionāta A+ klases uzvarētāja Mārtiņa Sviļa sacensība kopā ar jauno stūrmani Ivo Pūķi. Diemžēl kļūda pašā pēdējā ātrumposma pārvilka krustu cerībām uz vietu vismaz trijniekā. Lai gūtu kopīgas braukšanas pieredzi ekipāža izlēmusi nostartēt arī šīs nedēļas nogalē Lietuvā notiekošajā „Halls Winter Rally”.

Pagājušajā sestdienā ar rallijsprintu un ralliju „Alūksne” sākās 2013.gada rallija sezona. Pirmās sešas vietas kopvērtējumā dalīja sportisti no veselām piecām valstīm. Diemžēl ātrāko trijniekā neiekļuva neviena no latviešu ekipāžām. Līdz ceturtajam ātrumposmam Sviļa ekipāža bija trešie. Pēc  Jāņa Feldmaņa kupenā zaudētā laika SS5, Svilis/Pūķis pavirzījās uz augšu rezultātu tabulā, pie tam sestajā ātrumposmā esot absolūti ātrākie.

„Pēdējā ātrumposmā, kas bija jābrauc tumsā, mēģinājām noķert sacensību līderi Vasiliju Grjazinu. Kļūdījāmies, un izlidojām no trases”, komentē Svilis.

Iepriekšējā aplī šajā pat vietā bija kļūdījusies cita ekipāža un pa tās iebrauktajām sliedēm automašīna pārslīdēja pāri kupenai, kur tika pavadītas apmēram 4 minūtes.

Stūrmanis Ivo  Pūķis atzīst: „Joprojām nesaprotu, no kurienes tur, meža vidū, parādījās skatītāji un mūs no kupenas izvilka – paldies liels viņiem par to!” Jaunais Sviļa stūrmanis neslēpj, ka rallija sākumā noķert pareizo pilota ātrumam atbilstošu ritmu nav bijis viegli. „Braukt pa šauru meža ceļu ātrumā, kas sasniedz 190 km/h – nebijušas sajūtas!”, piebilst Ivo Pūķis.

Neskatoties uz savu rezultātu, ekipāža velta atzinīgus vārdus rallija organizatoriem gan par ātrumposmu izvēli, gan par rallija norisi kopumā.

„Pēc „Alūksnes” sapratām, ka, lai pilnvērtīgi startētu Latvijas rallija čempionāta pirmajos divos posmos, kas notiks Eiropas čempionāta ietvaros rallijā „Liepāja-Ventspils” ir vēl gana daudz jāstrādā pie savstarpējas ekipāžas sadarbības. Tāpēc pēdējā brīdī izlēmām pieteikties arī „Halls Winter Rally”, kas notiks Lietuvā, Utenas pusē jau 26.janvārī.

Varētu jau nobraukt vienkārši kādus treniņus, bet nevar būt labāka treniņa par ralliju!”, ir pārliecināts Svilis.

„Halls WInter Rally” Sviļa ekipāža starta sarakstā, ņemot vērā vēlo pieteikšanās laiku,  redzama ar vienu no pēdējiem numuriem, bet  neapšaubāmi, viņu reālais starta numurs,  ņemot vērā ekipāžas ātrumu, būs augstāks.

Rallijs „Halls Winter Rally” notiks Lietuvā, Utenas apkārtnē sestdien, 26.janvārī. Pēc tam – rallijs „Liepāja-Ventspils” 1.-3.februārī, kur ekipāža Svilis/Pūķis startēs Latvijas rallija čempionāta ieskaitē.