Matīss Karro apliecina Latvijas motokrosa līdera statusu, uzvarot “Monster Energy Superkausa” 1.posmā Valmierā

1-ME Superkauss 2014 1.posms_Valmiera 01.05.2014 026

Ceturtdien, 1.maijā ”Kūļu” trasē pie Valmieras tika aizvadīts Monster Energy Superkausa seriāla motokrosā pirmais posms. Par uzvarētāju prestižākajā MX Pro klasē kļuva Pasaules čempionāta dalībnieks Matīss Karro, kurš pārliecinoši uzvarēja visos trīs braucienos.

Matīsa Karro pasaules līmeņa konkurencē gūtais meistarības pārākums bija redzams kā uz delnas un cīņa MX Pro klasē ritēja vien par atlikušajām divām vietām trijniekā. Pirmajā braucienā labāko trijniekā iekļuva Dāvis Ivanovs un igauņu braucējs Lauri Lehtla. Arī otrajā braucienā vietu aiz Karro iekaroja Ivanovs, bet trešais jau bija Ivo Šteinbergs. Trešajā braucienā aiz uzvarētāja sekoja Lauris Freibergs un vēlreiz Šteinbergs. Savukārt aizvadītā gada čempions Dāvis Līvs tā arī ne reizi netika trijniekā, labāko rezultātu sasniedzot trešajā braucienā, paliekot ceturtajā pozīcijā.

Jāpiebilst, ka sacensību norisi braucējiem pamatīgi sarežģīja teju visu laiku nerimstošs lietus, kādēļ sacensību beigu daļā pat tika nedaudz saīsināta trase. Bija arī daudz kritienu, bet

vienu no iespaidīgākajiem kūleņiem kādā no tramplīniem jau pirmajā Senioru grupas braucienā piedzīvoja pazīstamais motokrosists un mūsu spilgtākais frīstaila meistars Mārtiņš Aleksandrovičs.

Taču viņš, kārtējo reizi apliecinot savu ‘dzelzs veča’ reputāciju, spēja atgūties un turpināja braucienu, turklāt otrajā braucienā pat spēja ierindoties 5.pozīcijā.

16-ME Superkauss 2014 1.posms_Valmiera 01.05.2014 026

Brīžiem spraigas cīņas ritēja arī citās ieskaites klasēs, kur atšķirībā no MX Pro, tika aizvadīti tikai divi braucieni. Iesācēju grupā (50-65 cm3) labākais šajā posmā bija Roberts Lūsis, kurš uzvarēja abos braucienos un apsteidza Kārli Reisuli un igauņu zēnu Miku Kallionu. Līdzīgi Madars Pureklis savu pārākumu apliecināja, uzvarēdams abus braucienus visplašāk pārstāvētājā (33 konkurenti) Jauniešu grupā, aiz sevis atstājot Dāvi Kurmi un Elgaru Jonasu. Sīvāka spēkošanās izvērtās Junioru grupā, kur pie uzvarām braucienos tika Rainers Žuks un Niks Niklāvs Šūna, taču Žukam uzvaru kopumā deva vēl arī otrā vieta, kamēr Sūna spēja pieplusot tikai trešo pozīciju. Kvadraciklistu konkurencē abos braucienos nepārspēts palika lietuvietis Mariuss Stasisks, bet Senioru konkurencē, sīvi spēkojoties ar Raivi Baltgalvi, abos braucienos tomēr uzvarēja pašreizējais seriāla čempions Leons Kozlovskis.

Lai arī Matīss Karro ieguva maksimāli iespējamos 99 punktus, taču viņš nebūs starp sezonas līderiem, jo saspringtā Pasaules čempionāta grafika dēļ šosezon plāno piedalīties vēl tikai vienā Superkausa posmā. Visās klasēs kopumā uz starta izgāja vairāk nekā 130 sportisti. Otrais Superkausa posms jau 17.maijā tiks aizvadīts Tartu pilsēta Igaunijā.

Ar pilniem sacensību rezultātiem var iepazīties ŠEIT.

TOP 6 braucēji MX Pro klasē

1.Matīss Karro 99 punkti (1.vieta; 1.vieta; 1.vieta)

2.Dāvis Ivanovs 93 punkti (2.vieta; 2.vieta; 5.vieta)

3.Ivo Šteinbergs 92 punkti (4.vieta; 3.vieta; 3.vieta)

4.Lauris Freibergs 90 punkti (6.vieta; 4.vieta; 2.vieta)

5.Dāvis Līvs 86 punkti (7.vieta; 5.vieta; 4.vieta)

6.Lauri Lehtla 77 punkti (3.vieta; 7.vieta; 17.vieta)