„McLaren” boss: Pirmajā formulā ir par daudz „biznesa klases” pilotu!

Martin Whitmarsh__McLaren F-1

„McLaren” komandas vadītājs Martins Vitmāršs uzskata, ka F-1 ir pārāk daudz „biznesa klases” braucēju, kas pazemina karalisko autosacīkšu sportisko līmeni un prestižu.

„Pirmā formula daudz zaudē tādēļ, ka daļa komandu tā vietā, lai izvēlētos talantīgus sportistus, dod priekšroku viduvējībām ar sponsoru naudas pienesumu,” teic „McLaren” boss. „Un tādējādi

tiem, kas var atļauties maksāt, F1 kļūst par aizraujošu atrakciju. Savukārt vesela rinda labi sagatavotu un perspektīvu jauniešu paliek ārpus aprites.”

Kā atjaunot karalisko autosacīkšu sašķobīto prestižu? Vitmāršs piedāvā visai radikālu risinājumu. Viņš uzskata, ka F1 reglamentā vajadzētu ierakstīt punktu par regulāru komandas sastāva nomaiņu līdzīgi, kā tas ir dažos jauniešu sacīkšu seriālos – jaunietis vai nu pāris gadu laikā apliecina savu varēšanu un kļūst pieprasīts vadošajās komandās, vai arī viņam ir jāaiziet. Tādējādi komandas būtu ieinteresētas cīnīties par jaunajiem talantiem nevis turētos pie „vecām budžeta klases mēbelēm” kā tas notiek pašreiz.

Starp citu, Vitmāršs jau praksē realizē savu popularizēto politiku. Atgādināsim, ka aizvadītās sezonas nogalē titulētā un pieredzējušā „McLaren” audzēkņa Luisa Hamiltona vietā stājies talantīgais jaunietis Serhio Peress.