Meksikas rallijs zem „VW” zīmes

Ar „Volkswagen” komandas ekipāžu iespaidīgu dominanci svētdien noslēdzās kārtējais autorallija pasaules čempionāta posms – Meksikas rallijs.

Četrpadsmito uzvaru karjerā un otro šosezon izcīnīja pašreizējais pasaules čempions francūzis Sebasjens Ožjē, kurš bija ātrākais 14 no 22 sacensību ātrumposmiem un noslēgumā vairāk nekā par minūti apsteidza savu komandas biedru, somu pilotu Jari-Mati Latvalu. Trešais finišēja jaunais beļģis Tjerī Nevils, jau trešajā posmā atvedot godalgotu rezultātu „Hyundai” komandai.

Ožjē bija ātrākais arī rallija pēdējā ātrumposmā, kas ļāva iegūt trīs bonusa punktus.

Pēc trim aizvadītiem posmiem viņš ar 63 punkti ir izvirzījies pasaules čempionāta kopvērtējuma vadībā. Ar 60 punktiem seko Latvala, bet trešo vietu ar pagaidām pieticīgu 32 punktu guvumu ieņem norvēģis Madss Ostbergs.

Pasaules čempionāta kalendārā šosezon vēl priekšā 10 sacīkstes. Sezonas noslēdzošais posms tiks aizvadīts novembra vidū Velsā.

„Rally Guanajuato México 2014” rezultāti:

  1. Sebastjens Ožjē/Žuljens Ingrassia (Francija, „VW Polo R WRC”) 4.27:41,8
  2. Jari-Mati Latvala/Mika Antila (Somija, „VW Polo R WRC”) +1:12,6
  3. Tjerī Nevils/Nikolā Gilsūls (Beļģija, „Hyundai i20 WRC”) +5:28,6
  4. Elfins Evanss/Daniels Barits (Lielbritānija, „Ford Fiesta RS WRC”) +6:49,3
  5. Martins Prokops/Jans Tomaneks (Čehija, „Ford Fiesta RS WRC”) +9:54,4
  6. Benito Guerra/Borha Rozada (Meksika, „Ford Fiesta RS WRC”) +12:57,6
  7. Kriss Atkinsons/Stefans Prevo (Austrālija/Beļģija, „Hyundai i20 WRC”) +15:15,4
  8. Miko Hirvonens/Jarmo Lehtinens (Somija, „Ford Fiesta RS WRC”) +17:06,8
  9. Madss Ostbergs/Jonass Andersons (Norvēģija/Zviedrija, „Citroen DS3 WRC”) +25:41,6
  10. Jurijs Protasovs/Pavlo Čerepins (Ukraina, „Ford Fiesta R5”) +28:18,2