„Mercedes” atkārto dubultuzvaru arī Bahreinā

Merc_f1_2

F1 pasaules čempionāta trešajā posmā Bahreinā atkal pirmā plāna lomas spēlēja abi „Mercedes” komandas piloti, un šajā duelī pārāks izrādījās Luiss Hamiltons.

„Mercedes” braucēji Niko Rosbergs un Luiss Hamiltons Bahreinas GP sacīksti uzsāka no pirmās starta rindas. Britu pilots jau pirmajā līkumā izvirzījās vadībā, taču viņa komandas biedrs sekoja kā ēna.

Lielisku starta reakciju nodemonstrēja Felipe Masa ar „Williams”, kurš no septītās vietas iemanījās pakāpties uz trešo. Taču jau 12. aplī brazīlietis zaudēja augsto pozīciju, jo, izpildot enerģisku apdzīšanas manevru, viņam garām pabrauca „Force India” pilots Serhio Peress.

42. aplī Pastors Maldonado, izbraucot no boksiem, trāpīja Estebana Gutjeresa formulas sānos

un mašīna apmeta iespaidīgu kūleni. Par laimi, neviens no sadursmē iesaistītajiem traumas neguva. Piecus apļus trasē atradās drošības mašīna, bet pēc sacīkstes restarta atsākās Rosberga uzbrukumi Hamiltonam. To redzot, „Mercedes” vienības tehniskais direktors Padijs Lavs bija spiests saviem padotajiem diplomātiski aizrādīt, ka abām mašīnām jānokļūst līdz finišam.

Merc_f1_podium

Finišā, ka jau to sākumā varēja paredzēt, uzvaru izcīnīja Hamiltons – šī ir 24 uzvara viņa F1 karjerā – un turpat cieši aiz viņa finišēja Rosbergs. Bet trešo vietu ieņēma Peress, kuram pēdējos apļos nācās atvairīt azartiskā „Red Bull” braucēja Daniela Rikjardo uzbrukumus.

Bahreinas GP rezultāti:

  1. Luiss Hamiltons (Lielbritānija, „Mercedes AMG”) 1.39:42,743
  2. Niko Rosbergs (Vācija, „Mercedes AMG”) +1,0
  3. Serhio Peress (Meksika, „Force India – Mercedes”) +24,0
  4. Daniels Rikjardo (Austrālija, „Red Bull Racing – Renault”) +24,4
  5. Niko Hulkenbergs (Vācija, „Force India – Mercedes”) +28,6
  6. Sebastjans Fetels (Vācija, „Red Bull Racing – Renault”) +29,8
  7. Felipe Masa (Brazīlija, „Williams – Mercedes”) +31,2
  8. Valteri Botas (Somija, „Williams – Mercedes”) +31,8
  9. Fernando Alonso (Spānija, „Ferrari”) +32,5
  10. Kimi Raikonens (Somija, „Ferrari”) +33,4