„Mercedes” duelī Monako uzvar Rosbergs

Rosberg_Monaco-Grand-Prix-2014

Monako Lielās balvas izcīņā jau piekto dubultuzvaru pēc kārtas šosezon izcīnīja „Mercedes” komandas piloti, bet labākais no viņiem šoreiz bija Niko Rosbergs.

Interesanti, ka atkal līdzās „Mercedes” duetam uz goda pjedestāla atkal kāpa austrālietis Daniels Rikjardo („Red Bull”).

Divas reizes Monako ielu sacīkšu laikā trasē bija spiesta doties drošības mašīna. Jau pirmajā aplī Džensons Batons iestūma trases apmelē Serhio Peresu, bet 25. aplī izejā no līkuma savu formulu nesavaldīja Adrians Zutils.

Monaco_gp_1

Taču abiem „Mercedes” braucējiem šī peripetijas netraucēja. Viņi bija acīmredzami ātrāki par sāncenšiem un faktiski neatstāja tiem nekādas cerības. Hamiltons visu brauciena laiku sekoja komandas biedram cieši kā ēna, tikai retā epizodē atpaliekot vairāk par sekundi.

Sebastjanam Fetelam padevās labs sacensību sākums,

viņam startā izdevās apdzīt komandas biedru Rikjardo un pacelties uz trešo pozīciju. Diemžēl ceturtajā aplī, uzreiz pēc drošības mašīnas došanās boksos, viņa „Red Bull” formula pēkšņi kļuva lēna. Viņš pa radio sūdzējās, ka mašīnai zudusi jauda un drīz vien devās meklēt palīdzību boksos. Pēc tam uz brīdi viņš atgriezās trasē, taču mašīnai radās problēmas ar ātrumkārbu, kā rezultātā nācās izstāties.

Labs sacensību sākums izdevās arī Kimi Raikonenam. „Ferrari” pilots startā apdzina komandas biedru Fernando Alonso, kā arī startā saminstinājušos Rikjardo, paceļoties uz ceturto pozīciju. Pēc Fetela neveiksmes soms nonāca trešajā pozīcijā. Diemžēl burzmā otrā drošības mašīnas izbrauciena laikā Raikonens pārdūra riepu sadursmē ar kādu no „Marussia” autsaideriem un bija spiests doties lieku reizi boksos, atkrītot tālu atpalicējos.

Aptuveni desmit apļus pirms finiša Rosbergs sāka strauji atrauties no Hamiltona. Kā izrādījās, tam kaut kas bija iebiris acī, apgrūtinot redzamību. Tomēr beigās britu sportists finišēja otrajā vietā, noturot aiz muguras cieši sekojošo Rikjardo.

Monaco_GP-2014-T02

Pateicoties Monako uzvarai, Rosbergs ir atgriezies pasaules čempionāta kopvērtējuma vadībā.

Monako GP rezultāti:

  1. Niko Rosbergs (Vācija, „Mercedes AMG”) 1.49:27,7
  2. Luiss Hamiltons (Lielbritānija, „Mercedes AMG”) +9.2
  3. Daniels Rikjardo (Austrālija, „Red Bull Racing”) +9.6
  4. Fernando Alonso (Spānija, „Ferrari”) +32.4
  5. Niko Hulkenbergs (Vācija, „Force India”) +1 aplis
  6. Džensons Batons (Lielbritānija, „McLaren”) +1 aplis
  7. Felipe Massa (Brazīlija, „Williams”), +1 aplis
  8. Romēns Grožāns (Francija, „Lotus”) +1 aplis
  9. Žils Bjanki (Francija, „Marussia”) +1 aplis
  10. Kevins Magnusens (Dānija, „McLaren”) +1 aplis