„Mercedes” turpina dubultuzvaru sēriju

Mercedes_china_1

Tik pat pārliecinoši kā iepriekš Luiss Hamiltons izcīnīja uzvaru arī F1 pasaules čempionāta ceturtajā posmā, Ķīnas „Grand Prix”, bet viņa komandas biedrs Niko Rosbergs finišēja otrajā vietā.

Tādejādi „sudraba bultām” izdevies uzvarēt visos četros līdz šim aizvadītajos posmos, turklāt nupat izcīnīta jau trešā dubultuzvara pēc kārtas.

Hamiltons, kurš sestdien bija ātrākais kvalifikācijā, sacensības Ķīnā sāka, startā pārliecinoši nosargājot pirmo vietu un apli pēc pirmā apļa palielinot savu pārsvaru. Sākumā otro pozīciju ieņēma pasaules čempions, „Red Bull” pilots Sebastjans Fetels, bet trešo – „Ferrari” braucējs Fernando Alonso, savukārt Rosbergs no ceturtās starta vietas atkrita uz septīto.

Sacīkstes gaitā Alonso izdevās pakāpties uz otro vietu, bet Hamiltons ar katru apli kļuva konkurentiem arvien neaizsniedzamāks. Tikmēr Rosbergam 22. aplī izdevās atņemt Fetelam trešo pozīciju un uzsākt cīņu par otro. 41. aplī vācu pilots apdzina arī Alonso.

Tikmēr ne pārāk labi veicās Fetelam,

kurš beigu beigās bija spiests atzīt komandas biedra, austrālieša Daniela Rikjardo pārākumu, noslīdot uz piekto pozīciju.

Pēc četriem aizvadītiem pasaules čempionāta posmiem Lielo autosacīkšu seriālā līderis ar 79 punktiem joprojām ir Rosbergs. Viņam vairs tikai ar četru punktu deficītu seko Hamiltons, bet trešajā vietā ar 41 punktu atrodas Alonso.

Konstruktoru kausa ieskaitē pārliecinoši līderi ar 154 punktiem ir „Mercedes AMG”. Otro vietu ar 57 punktiem ieņem „Red Bull Racing”, kam tikai trīs punktus pagaidām zaudē „Force India”.

China_gp_podium

Ķīnas GP rezultāti:

  1. Luiss Hamiltons (Lielbritānija, „Mercedes AMG”)
  2. Niko Rosbergs (Vācija, „Mercedes AMG”) +18,6
  3. Fernando Alonso (Spānija, „Ferrari”) +25,7
  4. Daniels Rikjardo (Austrālija, „Red Bull Racing-Renault”) +26,9
  5. Sebastjans Fetels (Vācija, „Red Bull Racing-Renault”) +51,0
  6. Niko Hulkenbergs (Vācija, „Force India-Mercedes”) +57,5
  7. Valteri Botas (Somija, „Williams-Mercedes”) 58,1
  8. Kimi Raikonens (Somija, „Ferrari”) +83,9
  9. Serhio Peress (Meksika, „Force India-Mercedes”) +86,4
  10. Danils Kvjats (Krievija, „Scuderia Toro Rosso-Renault”) +1 aplis