Minirallijs kuplina Madonas svētkus

Minirallijs_3

Visu aizvadīto nedēļas nogali Madona dzīvoja pilsētas svētku gaisotnē, un sestdien svētku programmas ietvaros norisinājās arī minirallijs.

Sveicot sacensību dalībniekus, Madonas Domes priekšsēdētāja vietnieks Agris Lungevics neslēpa, ka vasaras minirallijs jau kļuvis par neatņemamu pilsētas svētku sastāvdaļu un ne tikai madonieši, bet arī pilsētas viesi to gaida. Skatītāju interese bija redzama gan putekļaino ātrumposmu malās, gan meklējot iespēju nofotografēties pie kādas no pilsētas laukumā stāvošajām “Youngtimer Rally” automašīnām.

Minirallija “Madona” ātrumposmos sestdien sacentās piecdesmit deviņas ekipāžas. Kristers Cimdiņš/Gatis Cimdiņš (“VAZ 21083″) kļuva par uzvarētājiem 1600 klasē. Otro vietu guva Mārtiņš Vītols/Toms Sproģis (“Lada 1119″), bet trešo – Ingus Kalniņš Kalenieks/Edijs Bamšis (“Honda Civic”).

2WD klasē ātrākie bija Gints Lapsa/Kaspars Linde (“BMW 325″), nākamais pjedestāla pakāpiens Gatim Babrim/Ingum Makarēvičam(“BMW 328″), bet trešajā vietā ierindojās Andris Vovers/Uldis Augulis (“BMW 325″).

Mini_2

Vienīgie 4WD+ klases pārstāvji un līdz ar to arī uzvarētāji šajā nominācijā bija  Valts Zvaigzne/Mārtiņš Ozoliņš (“Subaru Impreza”), kas kopējā ieskaitē ierindojās ceturtajā vietā. Savukārt 4WD vērtējumā pirmā vieta Intaram Rezakovam/Oskaram Leimanim (“Subaru Impreza”), kuri aiz sevis atstāja Edgaru Nukšu/Dmitriju Mališevu (“Audi 80 Quattro”) un Jāni Krevicu/Gati Jansonu (“Audi 90 Quattro”).

Pirmo vietu Open klasē un sacensību kopvērtējumā izcīnīja minirallijā labi zināmais Vigo Rubeņa/Kristapa Eglītes duets.

Turpretim gan otro, gan trešo vietu ieguvušajām ekipāžām “Madona 2015” bija pirmās sacensības, lai gan abu stūrmaņi – pieredzējuši un savulaik titulēti autosportisti. Otrajā vietā Gints Cēlājs, kuram asistēja divkārtējais Latvijas čempions Andis Neikšāns. Bet trešais Didzis Vāvers, kura stūrmaņa sēdeklī atradās autokrosa 1999. gada Latvijas čempions Armands Griboniks.

No divām Junioru klases ekipāžām ātrākā izrādījās Mārtiņš Sesks/Māris Kulšs ar “Ford Fiesta R2″.