Motocross of Nations triumfē Francija, augstajā 4.vietā Igaunija, bet Latvija priekšpēdējā no finālistēm

Wood_MXoN_F_2015

Svētdien, 27.septembrī Ernē, Francijā risinājās izšķirošie notikumi Nāciju kausa izcīņā (Motocross of Nations) motokrosā. Savās mājās trīs finālbraucienu summā nepārspēta palika Francijas motokrosa braucēju komanda, aiz sevis atstājot amerikāņus un beļģus. Augstajā ceturtajā vietā ierindojās mūsu kaimiņi igauņi, bet Latvijas sportistus epizodiski vajāja neveiksmes un viņi apsteidza tikai Japānu, ierindojoties 19.vietā.

Atgādināsim, ka Latvijas komandu šogad pārstāvēja Pauls Jonass (MX2 klasē), Dāvis Ivanovs (MXGP) un Matīss Karro (Open).

Diemžēl šis nebija Latvijas veiksmīgākais gads.

Vispirms B fināla braucienā vienīgo ceļazīmi uz pievienošanos 19 jau galvenajā finālā iekļuvušajām komandām ieguva Japāna. Uzvaru braucienā gan izcīnīja jaunais pasaules čempions MX2 klasē slovēnis Tims Gajsers (Honda), taču viņa komandas biedri bija pārāk lēni, lai palīdzētu iekļūt finālā. Līdzīgi arī Lietuvai –  Armīns Jaskonis (Kawasaki) finišēja otrais, bet pārējie braucēji peletona astes daļā. Toties divi Japānas braucēji finišu sasniedza trešajā un piektajā vietā un ieveda savu komandu finālā.

TownleySat_MXoN_F_2015

Galvenajos finālbraucienos atšķirībā no kvalifikācijas, kur katras klases braucēji sacentās atsevišķi, kopā startēja divu klašu pārstāvji. Vispirms sacentās MXGP un MX2. Diemžēl braucienā nepiedalījās mūsu MX2 braucējs Pauls Jonass. Latvijas motosporta federācijas interneta vietnē pieejama informācija, ka Jonass pēc kritiena sestdien kvalifikācijā, svētdienas rītā neesot juties labi, turklāt rīta treniņā atkal piedzīvojis kritienu. Rezultātā pieņemts lēmums, ka Pauls finālā uz starta neizies. MXGP klasi pārstāvošais Dāvis Ivanovs gluži tāpat kā vakar kvalifikācijā ierindojās ap viduci – 20.vietā. Uzvaru svinēja amerikānis Džastins Barsia (MXGP, Yamaha), otrajā vietā atstājot Krievijas sportistu Jevgēņiju Bobriševu (MXGP, Honda), bet trešais palika vācietis Maksimilians Nāgls (MXGP, Husquarna).

Kvalifikāciju spoži aizvadījušie francūži pirmo braucienu iesāka ne tik pārliecinoši –

Mārvins Muskvī (MX2, KTM) bija ceturtais, bet Polīns  Gautjē (MXGP, Honda) tikai septītais. Abi Igaunijas krosisti mazliet pārspēja mūsu Ivanovu, ieņemot 15. un 16.vietu.

Pēc tam startēja apvienotais MX2 un Open brauciens. Uzvarēja nupat par MXGP pasaules čempionu kļuvušais francūzis Romēns Fabrē (Open, Yamaha). Aiz viņa amerikānis Kūpers Vebs (Open, Yamaha), bet trešais uzvarētāja tautietis Mārvins Muskvī (KTM), kurš ar MX2 motociklu pārspēja teju visus Open  braucējus. Augstajā 8.vietā igaunis Tanels Leoks (Open, Kawasaki), bet mūsu Matīss Karro rezultātu tabulā ierindots kā pēdējais, jo izstājās jau otrajā aplī.

Francija tikai trešo reizi vēsturē uzvar Nāciju kausa izcīņā. Iepriekš pērn un 2001.gadā.

Francija tikai trešo reizi vēsturē uzvar Nāciju kausa izcīņā. Iepriekš pērn un 2001.gadā.

Kā trešais tika aizvadīts Open un MXGP kopīgais brauciens, kurā pirmoreiz uz starta bija divi Latvijas braucēji – Karro un Ivanovs. Matīss šoreiz nostartēja savu pašreizējo iespēju robežās un finišēja 13.vietā, apsteidzot pat Tanelu Leoku, kurš šinī braucienā palika piecpadsmitais. Ivanovs finišēja tikai 26.pozīcijā. Tikmēr galvgalī nepārspēts atkal palika Romēns Fabrē, aiz sevis atstājot jaunzēlandieti Bendžaminu Tounleju (MXGP, Honda) un amerikāni Džastinu Barsia.

Summējot rezultātus (ieskaitē netiek ņemts vērā tikai sliktākais no sešiem rezultātiem) 2015.gada Nāciju kausa izcīņā jau otro gadu pēc kārtas uzvarēja Francijas komanda. Otro vietu ieņēma ASV, bet trešo Beļģija. Ļoti augsto 4.vietu ieguva Igaunija, bet Latvijai šis ir viens no neveiksmīgākajiem gadiem Motocross of Nations finālos – tikai 19.vieta.

Igauņi tādējādi pārspēja virkni pasaules motokrosa lielvalstis.

Līdzīgi Latvijai, finālos ar nepilnu komandas sastāvu startēja arī potenciāli spēcīgā Lielbritānija, kā arī Japāna. Protams, ka tieši šīs komandas ieņēma rangu tabulas lejasgalu.

No Francijas komandas pērnā gada, kad arī tikai gūtu uzvara, sastāva tagad bija palicis vien Polīns Gautjē, bet Mārvins Muskvī un Romēns Fabrē šādu panākumu izpelnījās pirmo reizi.

Motocross of Nations 2015 kopvērtējums

 1. Francija – 14 punkti
 2. ASV – 16 punkti
 3. Beļģija – 56 punkti
 4. Igaunija – 66 punkti
 5. Šveice – 67 punkti
 6. Nīderlande – 72 punkti
 7. Austrālija – 77 punkti
 8. Jaunzēlande – 92 punkti
 9. Vācija – 97 punkti
 10. Austrija – 103 punkti
 11. Spānija – 106 punkti
 12. Krievija – 107 punkti
 13. Zviedrija – 108 punkti
 14. Itālija – 113 punkti
 15. Dānija – 118 punkti
 16. Portugāle – 126 punkti
 17. Īrija – 142 punkti
 18. Lielbritānija – 33 punkti
 19. Latvija – 97 punkti
 20. Japāna – 113 punkti

Ar pilniem braucienu rezultātiem var iepazīties ŠEIT.