Motofrīstaila ass Libors Podmols: Rīgā ir vienreizēja publika

Libor_Podmol_01

Libors Podmols – šis divdesmit astoņus gadus vecais, teju vienmēr smaidīgais un jautrais čehs ar motofrīstailu nodarbojas kopš 2002. gada un pirms diviem gadiem jau izcīnīja pasaules čempiona titulu. Šā gada čempionāta kopvērtējumā pirms Rīgas posma, kas ir priekšpēdējais, čehs ieņem otro vietu, no līdera Remī Bizāra atpaliekot par 20 punktiem. Lai turpinātu cīņu par titulu pēdējā posmā, Liboram Rīgā francūzis Bizārs obligāti ir jāpārspēj.

Lai uzzinātu, kāpēc „FMX Latvijas Grand Prix” izcīņa ir tik iecienīta sportistu vidū, sacensību rīkotāji uz ekspresinterviju aicināja tieši Liboru Podmolu – vienu no Latvijas skatītāju iemīļotākajiem motofrītaila asiem.

Rīgas posma organizatori bieži ir saņēmuši uzslavas par pasākuma norises kvalitāti, bet sportistiem noteikti ir kāds cits iemesls, kāpēc Rīgas posms ir tik iecienīts?

Mēs mīlam ballīti pēc šī posma (smejas). Un vēl šis posms notiek ļoti labā laikā – „Red Bull X-Fighters” tūre un citas sacensības ir beigušās, līdz ar to daudziem šī ir brīva nedēļas nogale. Taču pats galvenais ir tas, ka Rīgā ir burvīgi skatītāji!

Mēs par Rīgas posmu runājam visu gadu kā par pašu kolosālāko posmu, jo īpaši tāpēc, ka tajā ir forši skatītāji un pēc sacensībām ir trakas ballītes…

Ko sagaidi no Rīgas posma šoreiz?

Kā ar vien lielisku ballīti, daudz labus lēcienus, un ceru arī tikt uz goda pjedestāla, kas vienmēr ir mans mērķis.

Situācija čempionāta kopvērtējumā ir ļoti saspringta. Tu joprojām vari izcīnīt čempiona titulu. Vai mēs Rīgā redzēsim ļoti sīvu cīņu par punktiem?

Remi Bizāram ir ļoti labs pārsvars, līdz ar to es braukšu prieka pēc un bez lieka stresa. Runājot par rezultātiem, parasti kad es nestresoju, es braucu labi un tad arī rezultāts ir labs.

Kā tu vērtē savu iespēju uzvarēt Rīgā un izcīnīt čempiona titulu pēdējā posmā?

Uzvarot Rīgā, teorētiski ir iespējams uzvarēt visā čempionātā. Patiesībā gan domāju, ka tas šobrīd ir gandrīz vai neiespējami. Ļoti žēl, ka organizatori šosezon atcēla trīs posmus. Ja tā nebūtu noticis, manas izredzes izcīnīt čempiona titulu būtu daudz lielākas.

Vai tu sacensībām Rīgā gatavo kādu jaunu triku, lai uzvarētu?

360…

Vai Šīhana, Vilegasa un Melero atgriešanās palīdzēs tev vai Remi Bizāram?

Es ļoti ceru, ka tas palīdzēs man čempionāta kopvērtējumā samazināt Remi pārsvaru, taču tajā pašā laikā tā var nākt tieši man pa sliktu. Taču šā vai tā, viss ir labi, mēs visi esam ļoti labi draugi.

Skatītāji Latvijā FMX sacensības ierauga reizi gadā. Vai vari pateikt kas ir jauns 2012. gada sezonā?

Sacensībās šogad ir ieviesti daudz jauni triki un trakas to kombinācijas – šosezon visi regulāri pārsniedz jebkurus saprāta limitus.

Kādi ir tavi plāni nākamajai sezonai?

Katru gadu pa ziemu pārvācos uz kādu vietu, kur ir labāks klimats. Pagājušajā ziemā dzīvoju Kalifornijā, šogad dzīvošu Spānijā, kas ir tuvāk manai dzimtenei. Tur aizvadīšu sagatavošanos jaunajai sezonai un ceru, ka 2013.gads man būs sekmīgs – bez traumām, ar veiksmi un uzvarām. Protams, es nākamsezon vēlos cīnīties par pasaules čempiona titulu, kā arī piedalīties „Red Bull X-Fighters” tūrē, „Xpilots” sacensībās Dienvidamerikā un citās sacensībās dažādās pasaules valstīs. Taču pamatā vienkārši gribu būt laimīgs.