Motofrīstaila čempionāta zelta medaļas liktenis var izšķirties Rīgā (papildināts 23.10.12.)

Libor_Podmol_NotJ_FMX_Riga_10102009_02

Arēnā Rīga 27.oktobrī notiks priekšpēdējais pasaules motofrīstaila čempionāta posms – „FMX Latvijas Grand Prix”. Ļoti iespējams ka tieši Rīgā, vienu posmu pirms čempionāta noslēguma, noskaidrosies 2012.gada pasaules motofrīstaila čempiona titula liktenis. Šī iemesla dēļ Rīgā ir gaidāma ļoti asa cīņa starp čempionāta līderi, francūzi Remi Bizāru un Latvijas skatītāju iemīļotāko motofrīstaila pilotu, čehu Liboru Podmolu.

Pēc aizvadītajiem desmit pasaules motofrīstaila čempionāta posmiem francūzis Remi Bizārs kopvērtējumā čehu Liboru Podmolu apsteidz par divdesmit punktiem, kas ir tieši tik, cik punktus sportisti saņem par uzvaru katrā čempionāta posmā. Tādējādi tīri teorētiski pasaulē atsaucīgāko skatītāju, par kādiem nereti sportisti dēvē Latvijas posma skatītājus, iemīļotākais motofrīstaila pilots Libors Podmols var vēl cīnīties par čempiona titulu – līdz čempionāta noslēgumam ir atlikuši divi posmi, un, ja Podmolam Rīgā izdosies pārspēt Bizāru, tad viņam pēdējā čempionāta posmā Bulgārijā būs iespēja vēl cīnīties par čempiona titulu.

Savukārt,

ja Rīgā Remi Bizārs izrādīsies pārāks par Liboru Podmolu, tad uz pēdējo čempionāta posmu atliks tikai cīņa par bronzas godalgu.

Atgādināsim, ka līdzīga situācija bija 2008. gadā, kad tieši Rīgā izšķīrās čempiona titula liktenis. Arī toreiz par čempiona titulu cīnījās Bizārs un Podmols. Tad divus posmus pirms čempionāta noslēguma par čempiona titulu saņēma Remī Bizārs.

Vēl saspringtāka situācija čempionāta kopvērtējumā ir saistīta ar bronzas godalgu – šobrīd francūzis Deivids Rinaldo tikai par vienu punktu apsteidz savu tautieti Braisu Izo. Abi sportisti ir gatavi cīnīties gan Rīgā, gan Sofijā, lai noskaidrotu, kurš no abiem ir cienīgs kāpt uz goda pjedestāla čempionāta noslēgumā.

Taču šīs divkaujas nebūs vienīgās „FMX Latvijas Grand Prix”, jo uzvaru Rīgā kāro izcīnīt visi sportisti. Kā zināms tieši Rīgas posms ir viens no sportistu iemīļotākajiem posmiem, un šogad, vairākus mēnešus pirms tā, bija saņemti vairāk sportistu pieteikumu nekā pieļauj čempionāta nolikums. Ja Rīgā uz sacensībām ieradīsies visi sportisti, kuri ir izteikuši vēlēšanos tajā startēt, tad tiesnešiem jau treniņbraucienos būs jāvērtē katra sportista sniegums un jānosaka kurš no sportistiem cīnīsies par „Latvijas Grand Prix” un kurš nē.

Savu dalību „FMX Latvijas Grand Prix” oficiāli ir apstiprinājis pagājušās motofrīstaila sezonas brīnumbērns un dubultā atpakaļsalto autors, austrālietis Džošs Šīhans, kā arī 2011. gada čempions, čīlietis Haviers Vilegas. Abi šie sportisti, kuri šogad ir piedalījušies tikai dažos pasaules čempionāta posmos, Eiropā ieradīsies tikai tāpēc, lai piedalītos sacensībās Rīgā. Turklāt Džošs Šīhans Eiropā nav piedalījies nevienās sacensībās veselu gadu, kopš 2011. gada FMX Latvijas Grand Prix. Rīgā uz starta stāsies arī spānis Maikels Melero.

Visi trīs minētie piloti Rīgā būtiski var ietekmēt divkauju starp francūzi Remi Bizāru un čehu Liboru Podmolu par čempiona titulu.

„Latvijas Grand Prix 2012” sacensību sākums pulksten 19:00 Arēnā Rīgā. Plašāku informāciju iespējams atrast www.fmxlatvia.lv, kā arī www.nightofthejumps.com. Biļetes iespējams iegādāties „Biļešu Serviss” tirdzniecības vietās.