„MotoGP” komandas gatavojas jauno riepu testiem

Michelin_1

Jau nākamajā mēnesī vairākas „MotoGP” vadošās komandas veiks pirmos oficiālos „Michelin” riepu testus.

„Automedia.lv” iepriekš jau ziņoja, ka 2016. gada sezonā „MotoGP” gaida lielas pārmaiņas – līdzšinējo riepu piegādātāju „Bridgestone” nomainīs franču ražotājs „Michelin”. Turklāt, lai dzīvi sarežģītu vēl vairāk, arī moču riteņu izmērs (diametrs) mainīsies no tagadējām 16,5 un 17 collām.

„Mēs esam izgatavojuši pirmos 2016. gada specifikācijai atbilstošos diskus, tādēļ tagad varam uzsākt jauno riepu testus,” teic „Honda” motoru sporta departamenta „HRC” prezidents Šuhei Nakamoto. „Mūsu pirmie „Michelin” riepu izmēģinājumi ir paredzēti Japānā,

taču kur un kad tie notiks, pagaidām vēl nav izlemts.”

„Ducati” ģenerālmenedžeris Luidži Daliņja atklājis, ka itāļu ražotāja vienība jauno riepu pirmo testu aizvadīs septembra otrajā pusē Brno trasē Čehijā.

„Motociklu regulējumiem ir jāatbilst riepām,” teic Daliņja. „Domāju, ka „Michelin” ir jāpiedāvā kaut kas jauns balansa un svara sadalījuma jomā. Tās būs pilnīgi citas riepas. 17 collas 16,5 vietā. Mums nāksies veikt lielu darbu, lai pielāgotu tehniku „Michelin” riepām.”

Atgādināsim, ka „Michelin” septiņus gadus nav bijis saistīts ar „MotoGP”. Franču kompānijas motoru sporta speciālisti šobrīd atrodas nudien grūta uzdevuma priekšā, jo šajā laikā tehnoloģijas ir gājušas strauji uz priekšu. Turklāt neviens no šobrīd „MotoGP” startējošajiem braucējiem iepriekš nekad nav braucis ar „Michelin” riepām, lai sniegtu ražotājam jel kādas rekomendācijas.

Birkas: