„MotoGP” maina riepu piegādātāju

Michelin_1

Pirms pāris nedēļām „Automedia.lv” jau vēstīja par kompānijas „Bridgestone” pieņemto lēmumu pamest motošosejas pasaules čempionāta arēnu. Tādēļ motosacīkšu rīkotājorganizācija „Dorna Sports” nekavējoties izsludināja tenderu, lai atrastu jaunu riepu piegādātāju.

Tagad konkurss ir noslēdzies un „Dorna Sports” ir oficiāli paziņojuši, ka, sākot no 2016. gada sezonas, par „MotoGP” ekskluzīvo riepu piegādātāju kļūs franču kompānija „Michelin”.

Rēķinoties ar reālo situāciju, kur komandām dažu mēnešu laikā nekādi nav iespējams pārorientēties no viena riepu ražotāja uz otru, turklāt arī ar to, ka „Michelin” momentā nav gatavs piedāvāt visu specifikāciju sacīkšu riepas, „MotoGP” rīkotājiem izdevies pierunāt japāņu ražotāju uz vēl vienu sezonu (2015. gadā) „aizkavēties” motosacīkstēs.

„Michelin” riepas pēdējo reizi „MotoGP” tika izmantotas 2008. gadā Valensijas trasē.

Tobrīd sāncenša „Bridgestone” piedāvājums bija kvalitatīvāks.

Aizvadītajās sezonās „Bridgestone” ieviestās inovatīvās izstrādnes un to atnestie panākumi noliek „Michelin” motoru sporta speciālistus grūta uzdevuma priekšā, jo septiņu gadu laikā tehnoloģijas ir gājušas strauji uz priekšu. Turklāt neviens no šobrīd „MotoGP” startējošajiem braucējiem iepriekš nekad nav braucis ar „Michelin” riepām, lai sniegtu ražotājam jel kādas rekomendācijas.

Birkas: