„Motoru svētki” Jēkabpilī šogad nenotiks

Motoru svetki jekabpils_Dace janova

Iepriekšējos gados Jēkabpilī par tradīciju kļuvušie „Motoru svētki” šogad netiks rīkoti, oficiāli paziņojuši pasākuma rīkotāji – biedrība „SKN Sports”.

„Motoru svētki”, kas pēdējos gados krāšņi papildināja Jēkabpils pilsētas svētkus, tika rīkoti kopš 2012.gada un apvienoja vismaz trīs motorsporta sacensības – tostarp ralliju un ātrumlaivu vai ūdensmotociklu sacensības, turklāt paralēli tām notika arī dažādi kultūras un izklaidējoši pasākumi.

„Motoru svētkus 2015” iepriekš bija plānots rīkot šā gada 8. un 9.augustā, bet tie tiek atcelti dēļ nepietiekama finansējuma.

Attiecīgi oficiāli atcelts tiek arī paredzētais LR čempionāta 6. posma sacensības rallijsprintā – „Viduslatvija 2015”. Biedrība „SKN Sports” savā paziņojumā par „Motoru svētku” nerīkošanu pauž cerību, ka nākamgad izdošoties piesaistīt pietiekamu finansējumu, lai „Motoru svētkus” atkal varētu organizēt jau ierastajā mērogā un kvalitātē.

Kā zināms, Jēkabpils novada komitejās jau 2014.gada decembrī tika noraidīts biedrības «SKN Sports» iesniegums, kurā tika lūgti 3000 eiro tradicionālo «Motoru svētku» organizēšanai 2015. gadā. Portāla ddaugava.lv publikācijā norādīts, kā viens no iebildumiem ir bijis, ka aizvadītajā gadā biedrība svēti  solījusi tīrīt ceļus teritorijās, pa kurām ies trase, taču nekas ne no tā, ne no citiem solījumiem nav izpildīts.  Vēlāk arī domes sēdē lemts prasīto finansējumu — 3000 eiro —  biedrībai nepiešķirt.

Pēc “AutoMedia.lv” rīcībā esošas informācijas, finansējumu “Motoru svētkiem” šinī gadā esot samazinājušas arī citas apkārtnes pašvaldības, kā arī Jēkabpils pilsēta, kamdēļ miniralliju noorganizēt vienkārši neesot iespējams. Pilsētas svētku ietvaros tomēr notikšot citas motoru sporta aktivitātes, taču pasākums vairs nenes lepno “Motoru svētku” nosaukumu.

Jāpiebilst, ka „SKN Sports” ir saistīts ar Jēkabpils pilsētas domes deputātu un reģionā plaši pazīstamā uzņēmuma SIA „Ošukalns” vienu no īpašniekiem – Aigaru Nitišu, kurš ir rallijkrosa braucēja Reiņa Nitiša tēvs. Nav noslēpums, ka Nitišs seniors jau otro gadu ievērojamus līdzekļus gan no sava biznesa, gan piesaistot finansējumu iegulda, veidojot veiksmīgu Reiņa karjeru Pasaules rallijkrosa čempionātā, kur jau debijas gadā Reinis Nitišs komandas „Olsbergs MSE” sastāvā kļuva par čempionāta bronzas laureātu.

“Pašvaldības tiek baidītas ar kārtējo budžeta konsolidāciju, kamdēļ izklaides pasākumiem līdzekļus atvēl piesardzīgi. Šogad biedrībai nav izdevies savākt pietiekamus līdzekļus, lai noorganizētu “Motoru svētkus” šim nosaukumam atbilstošā mērogā un kvalitātē, ” telefonsarunā ar “AutoMedia.lv” atklāja Aigars Nitišs.