Nāciju kausa izcīņas sacensībās motokrosā Ķegumā triumfē Francija, Latvijas izlase ierindojas cienījamā 12.vietā

++2014-Motocross-of-Nations_TWMX_Free-Practice_7002-600x400

Čempionu titulu Nāciju kausa izcīņā (Motocross of Nations) mazlie negaidīti pārliecinoši ieguva Francija, bet par favorītiem uzskatāmās Beļģija un ASV ierindojās attiecīgi otrajā un trešajā vietā. Latvijas komanda ar Matīsu Karro, Paulu Jonasu un Robertu Justu sastāvā izcīnīja 12.vietu, gandrīz atkārtojot līdz šim augstāko sasniegumu – 11.vietu – 1992.gadā.

Jau sestdien, 27.septembrī notikušajos kvalifikācijas braucienos Latvijas komanda 34 valstu konkurencē sasniedza 12.labāko punktu summu un pārliecinoši pieteicās A finālam, kurā vieta atvēlēta tikai 20 spēcīgākajām izlasēm. Svētdien mūsējiem izdevās šo pašu pozīciju saglabāt arī finālbraucienu kopvērtējumā.

Mūsējo rezultāts vērtējams kā labs, jo pieminētajā 1992.gadā 11.vieta tika sasniegta mazākas konkurences apstākļos.

„AutoMedia.lv”, jau gatavojot publikāciju pirms sacensībām, daudzo sportistu vidū atzīmēja arī divus francūžus – Gotjē Polinu un Stīvenu Frosāru. Izrādās – neesam kļūdījušies, jo viens  no viņiem – Polins – kļuva par īstu šī Nāciju Motokrosa varoni, uzvarot abus savus braucienus un tādējādi dodot milzīgu ieguldījumu komandas kopējā uzvarā. Tomēr jāatzīst, Francijas uzvara ir zināms pārsteigums, jo Beļģija, ASV un arī Itālija, mūsuprāt, bija nokomplektējušas potenciāli spēcīgākas komandas.

Signālu Polins padeva jau sestdien kvalifikācijas braucienā, kad MXGP klasē par dažām sekundēm apsteidza gan beļģi Džeremiju van Horebīku, gan amerikāni Raienu Dangeju. Mūsu Karro šinī braucienā nostarēja ļoti labi, ieņemdams 8.vietu. MX2 klasē, kā jau tas bija gaidāms triumfēja itālietis Antonio Kairoli, kurš otrajā vietā finišējušo holandieti Glenu Kondenhofu pārspēja gandrīz par piecām sekundēm, kas motokrosā ir solīds atrāviens. Trešais šveicietis Džeremijs Sīvers. Mūsu Jonass ar minūti un 20 sekundēm aiz līdera finišēja sešpadsmitais. Open klasē savu meistarību apliecināja beļģis Kevins Strijboss, kurš otrajā vietā palikušo britu Dīnu Vilsonu finišā ‘gaidīja’ savas sekundes 13. Trešais slovēnis Tims Gajsers, bet mūsu Justs 13.-tais.

Gotjē Polins

Motocross of Nations 2014 varonis Gotjē Polins

Karro un Justa rezultāts arī Latvijas izlasei nodrošināja 12.vietu un drošu ceļu uz A finālu. Piebildīsim, ka summējot arī Karro un Jonasa rezultātu, Latvija šoreiz būtu iekļuvusi A finālā. Pēc kvalifikācijas labākā summa Beļgijai, otrā Francija, trešā Lielbritānija. Sešiniekā arī Holande, Itālija un Igaunija, kuras sastāvā lielisks bija gan Tanels Leoks (4.vieta Open), gan Harri Kullass (6.vieta MX2).

Svētdien, 28 septembrī pirmajā A finālbraucienā, kopā startējot MXGP un MX2 klašu braucējiem, uzvaru izcīnīja Gotjē Polins (MXGP). Otrais amerikānis Dangejs, trešais vācietis Maksimilians Nāgls (abi MXGP). Mūsu Matīss Karro (MXGP), kuram brauciens īsti nepadevās 40 braucēju konkurencē ierindojās tikai 21.vietā, bet Pauls Jonass (MX2) 23.vietā. Karro 18 apļu summā francūzim zaudēja minūti un 59,045 sekundes, kamēr Jonasu līderis jau apsteidza par apli.

Otrajā A fināla startēja Jonass (MX2) un Roberts Justs (Open klase). Uzvaru šajā braucienā guva beļģis Kevins Strijboss. Aiz viņa finišēja francūzis Stīvens Frosārs un brits Dīns Vilsons (visi Open). Mūsējie ierindojās attiecīgi 18. un 27.pozīcijā starp 38 sportistiem. Jonass no līdera atpalika par minūti un 37,494 sekundēm, bet Justu apsteidza par apli. Neveiksmi piedzīvoja titulētais Kairoli, ierindodamies tikai 19.vietā.

Trešajā A finālā tikās MXGP un Open klases braucēji. Ātrākais atkal bija Polins, kura tuvākie sekotāji izrādījās beļģis van Horebīks (MXGP) un amerikānis Eli Tomaks (Open), bet Karro 39 sportistu konkurencē jau aizsniedzās līdz sev piedienīgākajai 13.vietai. Justs izcīnīja 22.vietu, kas arī bija progress attiecībā pret iepriekšējo braucienu. Karro līderim zaudēja 57,622 sekundes, bet Justs – minūti un 49,226 sekundes. Beļģim Strijbosam tikai pieticīgā 9.vieta.

Ar pilniem visu trīs A finālu rezultātiem var iepazīties ŠEIT.

Tieši Karro sniegums viņa otrajā braucienā ļāva latviešiem kopējā Nāciju kausa ieskaitē ierindoties 12.vietā divus punktus priekšā Portugālei.

Pērn Latviju Nāciju kausā pārstāvēja Karro (Open), Dāvis Ivanovs (MX2) un Augusts Justs (MX1), kuri A finālam kvalificējās tikai pēc uzvaras B finālā, bet pēc tam izcīnīja 16.vietu. 2012.gadā Latvijas izlase ieņēma 14.vietu, bet, kā jau iepriekš teikts, līdz šim augstākā vieta sasniegta 1992.gadā, tiesa, salīdzinoši mazā konkurencē.

Motocross of Nations 2014 kopvērtējums

1.Francija – 17 punkti

2.Beļģija – 27 punkti

3.ASV – 33 punkti

4.Lielbritānija – 33 punkti

5.Vācija – 72 punkti

6.Itālija – 73 punkti

7.Šveice – 74 punkti

8.Krievija – 75 punkti

9.Igaunija – 77 punkti

10.Nīderlande – 80 punkti

11.Zviedrija – 92 punkti

12.Latvija – 97 punkti