Nākamgad rallijkrosa pasaules čempionāta posms arī Latvijā

RX_Latvia_2

Ceturtdien (16.07.) īpašā preses pasākumā tika paziņots par Latvijas iekļaušanu „Monster Energy” rallijkrosa pasaules čempionāta kalendārā.

Sacensību rīkotāji „RA Events” un rallijkrosa PČ seriāla rīkotāji „IMG” noslēguši ilgtermiņa līgumu, kas paredz sacīkšu rīkošanu Latvijā no 2016. līdz 2018. gadam.

“Mums ir dots izaicinājums un vienlaikus iespēja. Tā ir jāizmanto! Latvijai ir izcili sportisti un vieta teju pilsētas centrā, kur izveidot rallijkrosa trasi, atliek vien šo apstākļu sakritību realizēt dzīvē. Šobrīd Biķernieku nacionālajai sporta bāzei ir jauns izaicinājums – trases 50. jubileju atzīmēt ar pasaules augstākā līmeņa rallijkrosa sacensībām.

Latvijas valdība ir devusi zaļo gaismu šim projektam.

Atbalstot rallijkrosa trases izbūvi, mēs ņēmām vērā faktu, ka gluži kā pirms 50 gadiem, arī šobrīd mums ir cilvēki – fanātiķi, kas ies caur uguni un ūdeni, lai ideju īstenotu dzīvē. Savā un sacensību organizētāju vārdā apsolām, ka nākamgad Rīgā būs izcilas sacensības, kurām noteikti ar vislielāko atbildību līdzjutēju priekšā gatavosies Latvijas sportisti,” par Latvijas iekļaušanu pasaules čempionāta kalendārā izteicās satiksmes ministrs Anrijs Matīss.

RX_Latvia_1

FIA specifikācijai un prasībām atbilstoša trases dizaina sagatavošanā Biķerniekos konsultācijas sniedz starptautiski atzīta kompānija „Apex Circuit Design”, kas strādājusi jau vairāku trašu izveides projektos, tostarp rallijkrosa trasēs Hokenheimā (Vācija) un Frančakortā (Itālija), kā arī F1 trasē Sepangā (Malaizija). Biķernieku kompleksajā sporta bāzē paredzēts izveidot 1295 m garu apli, kurā 60% būs asfalta segums, bet atlikušos 40% klās grants. Braukšana paredzēta pretēji pulksteņrādītāja virzienam, tādējādi astoņi no 12 paredzētajiem līkumiem vedīs pa kreisi, bet četri – pa labi. Trasē paredzēti trīs tramplīni, no tiem divi atradīsies paralēli, proti, gan standarta aplī, gan „džokera” aplī, ļaujot Biķernieku trasei atšķirties no citām čempionāta posmu norises vietām.

Prezentācijas pasākumā piedalījās arī rallijkrosa pasaules čempionāta dalībnieki – latvietis Reinis Nitišs un aktuālais čempions Peters Solbergs, kuri abi sēdās pie sporta mašīnu stūres un veica simbolisku pirmo braucienu četru apļu garumā. Kas zīmīgi, tad zaļo signālu brauciena startā un rūtaino karogu tā finišā, vicināja Biķernieku kompleksās sporta bāzes vadītājs Aivars Aksenoks.

RX_Latvia

“Man ir ļoti liels prieks par sacensību norisi šeit Latvijā. „RA Events”, Latvijas valdība un CSDD ir veikuši neticami lielu darbu, lai mēs šodien varētu apspriest nākamā gada plānus, kas izskatās ļoti daudzsološi. Reinis Nitišs pērn uzvarēja Norvēģijas posmā, bet Jānis Baumanis šobrīd ir līderis „Super1600” klasē. Abi šie braucēji ir plaši pazīstami, ar to pierādot, ka rallijkross Baltijas valstīs jau šobrīd ir novērtēts. Zīmīgi, ka nākamgad Biķernieku trasei apritēs 50. Gadskārta – kur vēl labāks veids kā atzīmēt šos svētkus kā sarīkojot pasaules čempionāta posmu,” spriež „IMG” izpilddirektors Martins Anaji.

“Vispirms vēlos teikt, ka esmu ļoti lepns par RA Events komandu, kas ar nesavtīgu darbu vairāku gadu garumā ir spējusi spert vienu soli pēc otra, apliecinot partneriem Latvijā un ārpus mūsu valsts robežas, ka spējam augstvērtīgā kvalitātē sarīkot nozīmīgus autosporta pasākumus. Mums un Biķernieku trasei ir dota unikāla iespēja turpmāko gadu laikā kļūt par būtisku rallijkrosa sastāvdaļu, kā arī parādīt visai pasaulei, cik skaista valsts ir Latvija, un cik ļoti mēs mākam izbaudīt visaugstākās raudzes autosporta svētkus.

Vēlos teikt īpašu paldies Latvijas valdības pārstāvjiem, kuri piešķīruši atbalstu rallijkrosa pasaules čempionāta posma rīkošanai, kā arī sadarbības partnerim CSDD, ar kuru, kopsolī strādājot, nacionālajai sporta bāzei piešķirsim jaunu skanējumu,” teic „RA Events” direktors Raimonds Strokšs.