Nedēļas nogalē fokusā Eiropas čempionāts autokrosā “Mūsas” trasē

01 - Davis Aupe 03

25. un 26.maijā sporta kompleksā “Mūsa”, pie Bauskas, norisināsies FIA Eiropas autokrosa čempionāta pirmais posms, kurā četrās ieskaites klasēs uz starta stāsies vairāk nekā 80 sportisti.

Sacensības sporta kompleksā “Mūsa” norisināsies sestdien un svētdien. Sestdien pirmā kvalifikācijas sērija (braucieni ar kopēju startu) sāksies pl.17:00. Svētdien galvenā diena – sacensību atklāšana notiks pl.11:00.

Starp dalībniekiem arī astoņi Latvijas autokrosa braucēji. Kas ir šie vīri un, kādas ir viņu izredzes?

SuperBuggy klase  (pilnpiedziņas bagiji ar motora darba tilpumu līdz 4000 kub. cm) – 26 dalībnieki.

Jānis Boks (Rīga): Jau vairākus gadus Jānis Boks ir Latvijas galvenā cerība pašmāju posmā, lai kurā klasē viņš arī startētu. Šogad, turpinot cīņu SuperBuggy klasē, Jāņa izredzes ir augstas, viņš var nokļūt pat uz pjedestāla. Boks labi noslēdza pērno sezonu, bija regulārs A fināla (top-10) dalībnieks sacīkstēs ar vairāku desmitu sportistu lielu sastāvu.

Juris Kuļikovskis (Baloži): Juris Kuļikovskis uzsāks kārtējo sezonu SuperBuggy klasē. Izredzes Mūsā – ja būs veikts tehnikas progress, var cīnīties par B fināla vadošajām pozīcijām. Pērn vecākais no brāļiem Kuļikovskiem izcīnīja pirmos SuperBuggy klases kopvērtējuma punktus, jo uzlabojās tehnikas izturība un arī braukšana kļuva drošāka. Tiesa, Juris trasē nebūs bijis kopš pērnā gada pēdējā posma septembrī, kas nozīmē, ka paies laiks līdz viņš atjaunos braukšanas sajūtas.

Ervins Grencis (Valmiera): Starpsezonas lielākais pārsteigums – tikko debitējis Buggy 1600 klasē Ervins Grencis jau meties augstākajā līgā SuperBuggy vērtējumā. Lēmums var izrādīties pareizs. Gluži kā savulaik Bokam, Buggy 1600 klases bagijs Grenča braukšanas stilam šķiet par trauslu. Ervins ir agresīvāks, līdz ar to lielās klases izturīgākā tehnika var palīdzēt cīnīties par augstākām pozīcijām. Ervins aizvadīja jaunā bagija iepazīšanas sacīksti Čehijas čempionātā Novapakas trasē, sasniedzot piekto vietu vairāk nekā 20 dalībnieku konkurencē.

Buggy 1600 klase (pilnpiedziņas bagiji ar motora darba tilpumu līdz 1600 kub. cm (pieļaujami aizmugures piedziņas bagiji ar 2000 kub. cm motoriem) – 29 dalībnieki.

Andris Kuļikovskis (Baloži): Pērn sezonas noslēgums bija lielisks, kad 50 dalībnieku konkurencē Andris guva septīto vietu Itālijas posmā. Žēl, ka ar to sezona arī beidzās – garais pārtraukums var likt no jauna meklēt iegūto sportisko formu. Andris Kuļikovskis būs stabils kopvērtējuma punktu pretendents (top-16), un, ja veiksme stāvēs klāt, būs gatavs nokļūt arī A finālā, kā tas Mūsā tika izdarīts pērn.

Māris Līcis (Jēkabpils): Iepriekšējās sezonās Māris Līcis tika uzskatīts par Latvijas komandas galveno favorītu Buggy 1600 klasē un bieži šo statusu arī apliecināja ar labiem rezultātiem. Taču pērnais gads karjeru gandrīz iznīcināja. Tika piedzīvota dramatiska tehnikas problēmu sērija – motori bruka viens pēc otra, liekot zaudēt vienu sacīksti pēc otras. Būs interesanti vērot Līci, kuram šī var būt šā gada vienīgā Eiropas sacīkste un nebūs jādomā par sezonas situāciju kopumā.

Jānis Ščerbickis (Jēkabpils): Pēdējo gadu regulārākais Baltijas Buggy 1600 klases sacensību dalībnieks, kurš gandrīz vienmēr ir uz starta arī pašmāju Eiropas čempionāta posmā. Šī sezona sākusies ar vairākām jaunā bagija „bērnu slimībām”, tāpēc abus pirmos NEZ kausa posmus nav izdevies aizvadīt pilnvērtīgi. Ja būs atrasta tehnikas izturība, Jānis var cīnīties par vietām B finālā un kopvērtējuma punktiem, lai gan šis uzdevums būs grūts.

Ronalds Baldiņš (Valmiera): Viens no diviem Latvijas debitantiem Eiropas čempionātā būs valmierietis Ronalds Baldiņš. Pieredze bagijos minimāla – pērn rudenī Baldiņš debitēja Baltijas kausā. Debija pēdējā posmā bija veiksmīga, gūstot otro vietu savā vienīgajā sacīkstē Mūsā. Šogad Ronalds startēs ar Ervina Grenča pērn izmantoto Buggy 1600 klases bagiju. Skarbajā konkurencē par izredzēm runāt grūti.

TouringAutocross  (pilnpiedziņas salonautomašīnas ar atmosfēriskā motora darba tilpumu līdz 3500 kub. cm (turbo motoru darba tilpums ar koeficientu, kas nepārsniedz 3500 kub. cm) – 16 dalībnieki.

Agris Brediks (Mārupe): Otrs debitants Latvijas komandā, arī ar minimālu krosa pieredzi, turklāt startēs salonautomašīnu klasē, kurā citu Latvijas sportistu nebūs. Bredikam šis būs kārtīgs tests, jo šī būs tikai trešā sacīkste autokrosā. Brediks līdz šim gadam koncentrējās uz standartauto sacensībām, startējot supersprintā un citās līdzīgās disciplīnās. Šā gada aprīļa beigās aizvadīta pirmā sacīkste krosā, kur tika uzvarēts Latvijas čempionāta pirmajā posmā Smiltenē.

Junior Buggy­ – 13 dalībnieki.

Latvijas pārstāvju šājā klasē nebūs

B 600 – 10 dalībnieki.

Eiropas čempionāta posma ietvaros tiks aizvadīts arī Latvijas kausa izcīņas posms B600 jeb tā saukto kroskartu grupā. Deviņiem pašmāju braucējiem pretestību centīsies izrādīt arī viens igaunis. Interesanti, ka šajā klasē pie mazo mašīnīšu stūres redzēsim arī vienu otru vīru, kurus tikai dažādu apstākļu sakritība  novedusi līdz kroskartiem, bet kuriem daudz vairāk piestāvētu cīņas kādā no Eiropas čempionāta mašīnu klasēm. Starp tādiem jāmin, piemēram, Jānis Bogdanovičš un Dāvis Aupe.

Pilns dalībnieku saraksts