Nedēļas nogalē Igaunijā rallijs „Auto24 Rally Estonia” notiks ar Latvijas sportistu līdzdalību

20130628_O_karte

Šajā nedēļas nogalē, 19. un 20.jūlijā Igaunijas pilsētiņā Otepē startēs rallijs „Auto24 Rally Estonia”, kas vienlaikus ir arī Latvijas Rallija čempionāta 5.posms. nedaudz pārsteidz tas, ka Otepē visās ieskaites klasēs startējošo 130 mašīnu skaitā uz starta stāsies tikai nedaudz virs 20 Latvijas braucēju ekipāžas.

Par Igaunijas rallija līmeni liecina ne tikai lielais dalībnieku skaits, bet arī tas, ka pārstāvētas tiks astoņas valstis un pieteikto ekipāžu skaitā ir salīdzinoši daudz somu, krievu, kā arī poļu sportistu.

Ar braucēju reitingu norādošo pirmo starta numuru izlikts ir igauņu ass Georgs Gross, kurš tradicionāli startēs ar „Ford Focus WRC” automobili.

No Latvijas braucējiem augstākais starta numurs (Nr.7) ir ekipāžai Jānis Vorobjovs/Artūrs Zeibe.

Starp mūsu ekipāžām vēl jāpiemin Mārtiņš Svilis/Ivo Pūķis (Nr.16), Aivis Egle/Andis Dauga (Nr. 18), kā arī trīs „OKartes Autosporta Akadēmijas” rallija komandas ekipāžas (attēlā)– Ralfs Sirmacis/Māris Kulšs (Nr.53) , Emīls Blūms/Andris Mālnieks (Nr.101) un Kristaps Feldmanis/Artis Štrauss (Nr.94).

Šī brīža Latvijas rallija čempionāta kopvērtējuma līderis R2 klasē Ralfs Sirmacis nenoliedz, ka uz Igauniju dodas ar pārliecību un ir gatavs nopietnai cīņai.

„Otepē startēšu jau trešo gadu. Šeit kuplā skaitā vienmēr sastopami ļoti spēcīgi braucēji, un, paskatoties pieteikumu sarakstu, secinu, ka šis gads nebūs izņēmums. Centīšos braukt stabili un maksimāli ātri, lai uzstādītu pēc iespējas augstāku rezultātu. Mērķis, protams, ir uzvarēt! Zinu, ka tas nebūs viegli, bet esmu gatavs sīvai cīņai,” tā R.Sirmacis:

Kopā sportistiem būs jāaizvada deviņi ātrumposmi ar kopējo trases garumu 143,26 km. Pirmā ātrumposma starts tiks dots 19.jūlijā plkst. 18:00.