Nedēļas nogalē rallijā “Sarma 2013″ startēs vairāk nekā 100 ekipāžas

Sarma_2006 067

Tradicionālais ziemas rallijs Sarma, kas ir viens no vecākajiem rallijiem Baltijā, ir guvis neiedomājami lielu sportistu atsaucību – ir saņemts šīs ziemas rallijiem netipiski liels dalībnieku pieteikumu skaits. Rallija nedēļas sākumā rallijam pieteikušies 106 sportistu ekipāžas no septiņām valstīm. Šis, lai arī nav rallija Sarma rekords, ir ievērojams sasniegums un apliecinājums tradīcijām bagātākā rallija popularitātei Baltijā un ārpus tās.

Rallijam Sarma 2013, kuram starts tiks dots 23. februāra pēcpusdienā, vienlaikus ir Latvijas un Lietuvas rallija čempionātu posms, Latvijas rallijsprinta čempionāta posms, kā arī Ziemeļeiropas zonas rallija čempionāta un Baltijas ziemas kausa posms. Dalību tajā ir pieteikuši sportisti no septiņām valstīm – visām trijām Baltijas valstīm, Polijas, Krievijas, Baltkrievijas un Ukrainas.

Rallijs Sarma 2013 ir šī gada ziemas rallija sezonas noslēdzošais rallijs Baltijā,

kas visus rallija dalībniekus un skatītājus, kā gandrīz katru gadu, lutinās ar īstām ziemas ainavām un īstu ziemas ralliju. Šobrīd laika prognozes liecina, ka rallija Sarma laikā – 23. un 24. februārī – ir gaidāms saulains laiks ar mērenu salu.

Rallijā “Sarma” startēs tādi pazīstami braucēji kā igauņi Sīms Plangi un Timmu Korge, krievi – nupat rallijā “Kurzeme-Ventspils” spīdējušais Aleksejs Lukjaņuks un Vasilijs Grjazins, lietuvieši Vitauts Švēds, Deivids Jocjus,  Dominiks Butvils un Dakaras rallijreidu pievarējušais Benedikts Vanags, kā arī mājinieki Jānis Vorobjovs, Aivis Egle, Jānis Feldmanis un Mārtiņš Svilis.

Organizatori rallija dalībniekiem ir sagatavojuši lieliskus ātrumposmus. To burvību galvenokārt varēs izbaudīt sportisti, taču arī skatītājiem ir sagatavoti daudz skatu punkti, ar kuriem var iepazīties trases aprakstā, ko ir iespējams atrast žurnālā AutoEuro, kā arī Latvijas rallija čempionāta oficiālajā mājas lapā autorally.lv, kur iespējams lejupielādēt skatītāju ceļvedi. Savukārt skatītāju ieejas kartes, kas ir derīgas visu ātrumposmu apmeklēšanai, un atsevišķu ātrumposmu biļetes, kas attiecīgi maksās 5 un 2 latus, varēs iegādāties ātrumposmu piebraucamajos ceļos. Skatītāju ieejas kartes varēs iegādāties arī rallija centros – pirmajā sacensību dienā Apē un otrajā sacensību dienā Gulbenē.

Rallija Sarma 2013 organizatori izsaka vislielāko pateicību Apes un Gulbenes novadu domēm, kas ir darījuši visu, lai rallijs varētu notikt bez jebkādas aizķeršanās un būtu ievērojami svētki gan sportistiem, gan rallija līdzjutējiem un vietējiem iedzīvotājiem. Tik pat lielu pateicību rallija organizatori izsaka visiem iedzīvotājiem, kuri saprot šī rallija nozīmi ne tikai abu rallija novadu, bet arī kaimiņnovadu tūrisma un biznesa attīstībai, un neliek šķēršļus rallija norisei savu māju un saimniecību tuvumā.

Ar rallija Sarma 2013 dalībnieku pieteikumiem un informāciju skatītājiem var iepazīties mājas lapā www.autorally.lv Savukārt jaunumiem un aktuālitātēm iespējams sekot līdzi rallija Sarma Twitter kontā @RallySarma un Facebook lapā www.fb.com/rallysarma Rallija laikā laikā jaunumus, finiša intervijas un rezultātus būs iespējams dzirdēt, klausoties rallija radio – Radio Valmiera.

Ar pieteikušos dalībnieku pilnu sarakstu var iepazīties ŠEIT