NEZ rallijkrosa čempionāta posmā uzvar Latvijas komanda

Nez_1

Ziemeļeiropas rallijkrosa un kroskartu čempionāta posms, kas aizvadītajā nedēļas nogalē norisinājās sporta kompleksā 333, noslēdzās ar mājinieku komandas uzvaru astoņuvalstu konkurencē. Tiesa, individuāli latvieši palika bez uzvarām.

„Super 1600” klasē mājinieks Reinis Safonovs dominēja kvalifikācijā, taču fināla pirmajā pagriezienā, viņa mašīnā trāpīja cits Latvijas braucējs Artūrs Pumpurs. Šīs burzmas rezultātā vadībā nonāca lietuvietis Laurins Diržininks. Cīņas turpinājumā gan Reinis ieņēma pārliecinošu trešo vietu, tomēr tas nebija labākais, ko no viņa gaidījām. Uzvaru izcīnīja Diržininks, aiz sevis vietās atstājot dāni Danielu Sveningsenu.

„NEZ 2000” klasē kvalifikācijas braucieni ļāva cerēt, ka galvenais favorīts finālā būs Juris Spīķis. Diemžēl drastiskie rallijkrosa noteikumi, kas paredz bargu sodu par pāragru startu, finālā iznīcināja viņa sacīksti.

Otrs Latvijas favorīts Edijs Ošs visu nedēļas nogali cīnījās ar tehnikas problēmām, tādēļ par galveno uzvaras pretendentu kļuva dānis Rasmuss Nilsens. Viņš arī guva uzvaru. Lieliski pastrādāja Ošs – ar ātrumkārbas problēmām un bez stūres pastiprinātāja Edijs sasniedza otro vietu, pa ceļam apdzenot citu sāncensi no Dānijas – Robertu Algrenu Jensenu.

„Open” klasē Ola Froshaugs nebija apturams, ko apliecināja ar pārliecinošu uzvaru. Aiz viņa gan notika sīksta spēkošanās. Vispirms Kristaps Grunte uzsāka cīņu par trešo vietu ar somu ar pseidonīmu „Crazy Mike”. Beigu beigās soms izstājās ar tehnikas problēmām. Vēlāk Grunte ķēra arī otrajā vietā braucošo Mikaelu Personu, taču līdz finišam nepaspēja panākt zviedru, tādēļ nācās samierināties ar trešo vietu.

„SuperCar” klasē mūsu galvenā cerība uz uzvaru bija Agris Brediks.

Turklāt uzdevumu šķietami vieglāku padarīja fakts, ka trešajā kvalifikācijā ar motora defektu izstājās viņa principiālais konkurents, lietuvietis Šarūns Gliks. Taču arī Agrim nebija lemts uzvarēt. Jau stāvot finālbrauciena startā Bredika mašīnai atklājās elektronikas problēma, kas izšķirošajā sacīkstēs neļāva veikt vairāk par pusi apļa.

Vadībā nonāca igaunis Andri Ouns, kurš turējās pirmajā pozīcijā līdz pat beidzamajam aplim. Taču tad viņam garām paspruka tautietis Marts Tikerbars. Ouna apjukumu pēdējā pagriezienā vēl izmantoja arī soms Ville Mikola, iemanoties par pusi mašīnas korpusa finišā apsteigt igauni.

Nez_2

Kroskartos labāko rezultātu no latviešiem sasniedza „CK 650” braucējs Dāvis Tobiass, gūstot atzīstamu ceturto vietu. „CK 250” klasē Viesturs Kalniņš – devītais. „CK 125” klasē Ingus Beļakovs piedzīvoja tehnikas likstas, gūstot tikai 13. vietu.

Rallijkrosa komandu vērtējumā Latvijai tomēr uzvara. Astoņu valstu konkurencē tuvākie sekotāji bija lietuvieši un dāņi.

NEZ rallijkrosa čempionāts turpināsies ar posmiem Dānijā un Norvēģijā, savukārt NEZ kroskartu cīņās atlicis viens posms – Zviedrijā.