„Nissan” zibeņos Lemānā

nissan_zeod_rc

Japāņu kompānija „Nissan” prezentējusi savu jaunāko sacīkšu automobiļa projektu „ZEOD RC”, ar ko jau nākamgad gatavojas startēt Lemānas 24 stundu maratonā.

„ZEOD RC” ir kā abreviatūra no „Zero Emission On Demand Racing Car”. Kā liecina „Nissan” motoru sporta speciālistu izplatītā informācija, tas būs elektriskās piedziņas sacīkšnieks, kas spēs attīstīt ātrumu virs 300 km/h. Un šī sportista funkcionalitāti japāņu kompānija ir gatava pierādīt nekur citur kā prestižajās Lemānas maratonsacīkstēs.

Projekta vadītājs ir talantīgais inženieris Bens Boublijs, tādēļ nav nekāds brīnums, ka „ZEOD RC” par pamatu tiks izmantota viņa iepriekš radītā un jau pērn Lemānā atrādītā ekstravagantā sacīkšu automobiļa „DeltaWing” šasija. To paredzēts papildināt ar ekektromobiļa „Nismo Leaf RC” tehniskajiem risinājumiem.

Topošais „Nissan” sacīkšnieks Lemānā startēs prestižajā „LMP1” klasē.

„Mūsu kompānija ir kļuvusi par līderi automobiļu izstrādē ar nulles emisiju līmeni,” projekta prezentācijā uzsvēra „Nissan” viceprezidents Endijs Palmers. „Un „ZEOD RC” ļaus mums turpināt progresu, izmantojot kā tehnoloģiju izmēģinājuma poligonu sarežģītākās no izturības sacīkstēm.”

nissan_zeod_rc1

„Nissan” vēl tikai veiks eksperimentus, lai izvēlētos topošajam sacīkšu automobilim piemērotāko spēka agregātu kombināciju.

Birkas: